Човешката генетика

kulov

Registered
Здравейте, имам един въпрос от генетична гледна точка..
Има ли такова нещо "генетично заложено да си слаб(кг)" така де да ядеш много, но, тъй като баща ти, майка ти, бабати, стринка ти и чичо ти са слаби на теб ти е заложено да си слаб и не качваш килограми?
Имам подобен проблем и винаги съм си мислел, че това ми е ген, но започвам да се съмнявам в храненето си и така нататък..
 
kulov каза:
Здравейте, имам един въпрос от генетична гледна точка..
Има ли такова нещо "генетично заложено да си слаб(кг)" така де да ядеш много, но, тъй като баща ти, майка ти, бабати, стринка ти и чичо ти са слаби на теб ти е заложено да си слаб и не качваш килограми?
Имам подобен проблем и винаги съм си мислел, че това ми е ген, но започвам да се съмнявам в храненето си и така нататък..

И аз съм така, спокойно. И баща ми и брат му и майка ми са били така като млади. Обаче след определена възраст са напълнели, тъй че и с мен така ще стане :)
 
Като комплекс ми е, немога да не обръщам внимание.
Имам чувството, че генетиката в това отношение е тън мън, тоест всичко е до правилно хранене(стабилно и в някакъв режим.. ), но тук трябва някой, който му разбира да обясни..
 
kulov каза:
Като комплекс ми е, немога да не обръщам внимание.
Имам чувството, че генетиката в това отношение е тън мън, тоест всичко е до правилно хранене(стабилно и в някакъв режим.. ), но тук трябва някой, който му разбира да обясни..

И какво толкова има да се притесняваш? Аз не виждам нищо срамно в това. Даже се радвам, че Господ ми е дал ум (ако мога така да се изразя), вместо да съм като някой от многобройните празноглавци с мускули.
 
Значи гена играе огромна роля- в това дали ще си слаб или дебел.
Дали ще можеш по лесно да изгаряш храната, дали ще трупаш килограми и т.н.
Има хора без апетит дебели има и хора с апетит слаби.
Всякакви ги знам.
Но истината е, че може ако решиш да ядеш боклуци да скапеш метаболизма си. И да надебелееш.
Също и ако си дебел по рождение и пазиш някакви просташки диети да станеш от онези скелетите дето ги държат на системи после.
Да си слаб по рождение е ок. Слабите по рядко боледуват и живеят по дълго.
Гледай да не гладуваш или пък да прекаляваш.

ВИЖ КОЛКО МНЕНИЯ СЪМ НАПИСАЛ“
ОТСЛАБНАХ ОТ ПИСАНЕ.
 
Да, @admin го каза много точно. Просто метаболизъм пир различните хора :?
 
Метаболизмът е от най - голямо значение. Той ти е заложен, но спокойно можеш да си го прецакаш, същото казаха и по - горе. С времето или по - точно със стареенето се забавя и тогава може да окаже по - голямо значение, но това е много общо - за всеки човек е различно.
 
Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?
 
kulov каза:
Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?
По-добре не го прави.
 
kulov каза:
Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?

Аз не знам какво искаш да качиш.
За килограми мога да ти помогна на шкембе да качиш.
Ама ти може да искаш мускули да качиш само.
Тластинки сигурно не искаш.

Значи ако генетично не ти е заложено да си арнолд значи може да промениш генетиката.
Има хапове колкото искаш.
И висок ще станеш и снажен.
Ама искаш и да си здрав, и деца да имаш (или поне няколко хиляди пъти да се опиташ да ги направиш). Ми тука вече ще е трудно.

Но ако се напънеш да ядеш качествено приготвена храна: месо, ориз, риба, млечни продукти и тренираш здраво . Аеробни спортове примерно( и да . От бягането също се пълеене, защото тялото се опитва да достигне нормални форми нито дебел нито слаб), шанги от време на време.

Не знам какво си решил ама май няма да е здравословно щом си решил да вървиш срещу природата си.
 
Хората се чудят как да отслабнат, ти се чудиш как да се освиниш да си показваш баниците по плажовете.
Имам приятели на моите години (около 40), който правеха същата работа. Тъпчеха се с какви ли не боклуци (протеини, анаболи и т.н. шитове) за да имали "маса", да си показват мутиралите мускули.
Сега... приличат на едни плондири, с едни шкембета и яко тлъстини и не могат да дишат и да си вържат обувките.
 
kulov каза:
Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?

Мен ме караха да напълнея с една диета. Първо не ядеш нищо една седмица, после почваш с варен картоф на ден и така докато не започнеш с нормална храна след 7 седмици, ама честно казано не си струва, защото качих 3 килограма :D
 
kulov каза:
Тоест, ако всичко е от метаболизма ми, и искам да кача килограми, трябва да се постарая да ям какви ли не боклуци, без никакъв режим и така нататък ?
При мене и това не помага :D Аз лично съм си свикнал с килограмите и дори не се притеснявам от това че съм слаб.
 
Отиди в някой фитнес и говори с инструктура. Помоли го да ти направи и някаква програма за трениране и програма за хранене (въпреки, че не са от най-компетентните в тази насока). Тренирай няколко месеца и ако не си качил никаква маса, започни с протеини.
 
До ген си е това. Има хора, които трупат килограми от нищо, има и такива като мен, които и да се скъсат да ядът, все слаби си стоят. :D Това не означава, че не можеш да качиш килограми. Качествена храна, достатъчно количество, по 4-5 дневно и спорт (разбира се, не десетки километри монотонно бягане :) ) и ще станат нещата.
 
Да, гена играе най голямата роля, има 3 стереотипа - ще ги намериш във форума по-долу

Образовай се по темата като прочетеш тук

Също така ти препоръчвам : тук

Накратко: всичко може да се коригира с правилната диета, не е нужно да взимаш "химия" или "добавки" . Старай се да не ядеш готови или полуготови храни. И най-важното - не става само с ядене, трябва и акъл !
 

Горе