Glow около фигура.

MrBlack

Registered
Здравейте.От доста време се чудя и се опитвам да постигна един ефект.
Ето снимка за да ви стане ясно-->

ff2633821d68ca2d.jpg


Искам,ако може да ми обясните,как да постигна подобен ефект,като на снимката става въпрос за червения glow.Също така си мислех,как да поставя подобен ефект около някаква фигура (овална),може би кръг и т.н.Ако успеете да ми обясните как се прави горе-долу ще съм благодарен.

Търсих и някакви уроци,но не успях да намеря нещо което да ми помогне.Ако някой може да намери да дава линк :) !

Благодаря предварително.
 
Ето стъпките вече ти си поиграй със стойностите.
Inner Glow е за вътре във фигурата, а Outer Glow за извън нея. Доколкото разбрах ти трябва Glow извън фигурата, затова съм ти показал с него.


 
Благодаря за отговора,но това го знам,проблема е там,че аз се опитвам да сложа glow (Outer) на определена част от фигурата.Виж картинката,как е направен посредата на нищото?Така да се каже искам да си сложа glow на част от фигура(обект),където пожелаят?Това е замисъла,а бих искал да ми покажете логиката,аз оттам смятам,че ще успея.


(Пробвах някакви техники с PenTool и Smoke Path,но нещо имам проблеми с управлението на Pen Tool-a,така ефекта се получава донякъде.)
 
Не съм сигурен дали те разбрах правилно, но доколкото разбрах искаш да постигнеш следния ефект:
 
Мда,но в ситуация,когато нямам самата топка на отделен Layer?И искам да поставя glow-a,както на снимката(примерно)?

Просто искам върху избран обект и избрано място от мен да мога да поставя някакъв Glow.

Ето както си ми дал тази снимка,как да сложа същия Glow отгоре на топчето?Как да процедирам?За това става въпрос.
 
Благодаря,но искам да разбера,как аз да си постигна този ефект,а не мога да успея :X
 
Ами да селектираш топчето слагаш го на нов слой (над оригиналния) задаваш си стойностите и или правиш маска или го сливаш с 1 празен слой за да остане ефекта перманентен и триеш излишното с гумата на 0% Hardness.
 

Горе