Няколко въпроса за влаковете

kriss

Registered
Имам няколко въпроса за следните неща:
Колко струва карта за влака Варна - София за ученици. Тя включва ли всички влакове - бързи и т.н.
Вторият ми въпрос е колко г/д е времето за пътя на бърз влак от Варна до Търново, и колко на обикновените..
 
За тази работа има и гугъл, но все пак ето ти сайта на БДЖ http://bdz.bg/ :) Разписания, кога тръгвав, кога пристига, колко прикачвания(ако има), цени на билета, цени с намаление 50% с карта и т.н.. :)
 
Сайта на бдж съм го прегледал, видях намаленията, но не пише каква е нормалната цена на билета.. Мога да отида до гарата и да попитам, но реших, че е по лесно да питам тук, знаейки, че има хора които се движат така :)
 
И тази карта няма значение дали уча в моя град и ходя с влака на други места, или трябва да уча извън моя град..?
 
kriss каза:
И тази карта няма значение дали уча в моя град и ходя с влака на други места, или трябва да уча извън моя град..?

Картата няма значение къде е издадена. За всеки влак си важи 50% намаление. Освен мисля, че за така наречената "първа класа" не важи ... Но разликата между първа и икономична е едно перде .. или една стъклена врата, предполагам си ги виждал.
Та намалението само за там не важи доколкото съм запознат.
Аз със студентската си карта преди пътувах навсякъде с 50% намаление, но не можех в "първа/бизнес" класа...
 
В сайта на БДЖ, както ти казах пише всичко.

Какви влакове тръгват(Бързи, Пътнически и т.н..), в колко тръгват, в колко пристигат, колко и къде ще се направят прикачванията(ако има), като избереш даденият влак от дясно ти пише "цени", избираш и там ти дава всички цени на билетите. Цени на група от хора, нормална цена, първа класа, намалена цена. Намалената цена е с карта и тази карта струва цял 1лев, но трябва да си ученик или студент(за студент не съм много сигурен) отиваш на касата и казваш, че искаш карта за 50% намаление, но трябва документ от училището, че си ученик. Картата важи за цяла България, без значение от къде до къде ще пътуваш картата си ти важи. :)
 
NewGuy каза:
Няма значение. Варна - София 18.50 е без намаление демек 9.25 ще ти струва.

Варна - София е 12.30 с намалението :idea: по инфорация от билета ми с който пристигнах тази сутрин.

Иначе за 1-ва класа пак си важи намалението и за спален и за кушет, за всичко, само че намаля основната цена на билета, която е цената на 2 клас, а вече останалото са добавки (за класа и т.н.) които не подлежат на намаление.
 
Отиваш в училище и искаш уверение(така май беше), после при секретарката да ти го попълни и го носиш на някоя каса в гарата, даваш го, даваш лична карта и 1лев. Картата важи до 30ти септември следващата година, но можеш да извадиш само през учебно време. :)
 
Weezy каза:
Отиваш в училище и искаш уверение(така май беше), после при секретарката да ти го попълни и го носиш на някоя каса в гарата, даваш го, даваш лична карта и 1лев. Картата важи до 30ти септември следващата година, но можеш да извадиш само през учебно време. :)

Уверението се закупува от книжарница.. Не във всяка канцелария в даскалата има. Трябва ти и снимка!
 

Горе