Упражнения и режим на хранене

t0shk0

Registered
От толкова стоене пред компа и безразборно хранене на поразия на всичко до което се докопам през последните 10 месеца пуснах коремче :( Твърдо съм решил да поправя грешката си... Та на темата, от 30 дни тренирам по програма, която сам си направих и донякъде има ефект. Всеки ден по различно време правя по 10 серии от по 20 коремни преси. Купих си и лежанка, на която правя коремните преси под наклон от около 25 градуса. Не ям никакви сладки работи, нищо. Стремя се да избягвам всякакви мазняни храни и тестени изделия. Ям по малко пълнозърнест хляб и всеки ден закусвам с чаша мляко(1% масленост) с едно 3в1. Та въпросът ми е правя ли нещо грешно или ако може нещо от това което правя да се подобри, за да има по голям ефект.

Също така забравих да кажа, че започнах да ям често около 5, 6 пъти на ден но по малко.
 
На всеки организъм, диетите действат по различен начин, затова не мисля, че може да се каже конкретно "прави това и това и ще отслабнеш". Ще ти дам основни няколко съвета като човек, които е свалял веднъж килограми(от 78 на 67):

№1: Не преяждай. Ама никога.
№2: Ако си гладен, не се тъпчи, ами засити глада с едно кисело мляко, например.
№3: Пии вода, много вода.
№4: Намали тестените изделия.
№5: Без газирано.
№6: Избягвай да ядеш преди да си лягаш, чувал съм, че най-много 4 часа преди сън се яде, но аз това не го мога, не мога да спя гладен :D
№7: Без пържено.
№8: Ти хубаво правиш коремни преси, само че така тренираш мускулите под мазнината и реално ефекта не е в посока сваляне на килограми.
№9: КАРДИО -> печелившата карта :)

Като цяло не се лишавай от храна, а по-скоро мисли какво да ядеш. И не се старай да свалиш килограмите, защото после ще се отпуснеш и пак ще ги качиш. Не бързай да сваляш, ами нека става постепенно, но сигурно. Не да свалиш 5 кг. и след 5 дена пак да ги качиш.
Правилната формула е да изхразходваш повече калории, от колкото си натрупал -> тогава сваляш. Можеш да тичаш в парка, да скачаш на въже, да въртиш колело, някакво кардио прави.
Има супер много писано, всякакви диети, не откриваме топлата вода, но моят съвет е да си промениш начина на хранене и на живот.
 
миналото лято без никакъв режим направих 6 плочки , като се има впредвид,че попринцип съм си слаб и мога да ям по прекалено много и не ми се лепи даже съм свалил 2 кг :D правих си у нас само лицеви и коремни всяка сутрин.

Успех
 
critrate каза:
миналото лято без никакъв режим направих 6 плочки , като се има впредвид,че попринцип съм си слаб и мога да ям по прекалено много и не ми се лепи даже съм свалил 2 кг :D правих си у нас само лицеви и коремни всяка сутрин.

Успех

При теб е различно, защото ти го нямаш коремчето, а и както каза си по-слаб по принцип. По-лесно се оформяш :)
t0shk0 каза:
Формулата е както каза колегата по -горе, не да не ядеш, а да ядеш по малко и правилно. Кардио тренировките са задължителни.
Без пържено, газирано, мазно и сладко. Никакво ядене след 20 часа вечер или ~4 часа преди лягане. Ако чак толкова си гладен и не можеш да заспиш хапни някакъв плод или зеленчук. Пилешко, зеленчуци, плодове ...хляба го ограничи максимално(или го спри) ... ще видиш, че може да се храниш и без хляб :)

П.п.
Наскоро даже някакви учени доказаха, че всъщност коремчето не е от бирата, а най-вече от мезето, което върви с нея :D :D
 
deam0n каза:
И много бягане ;]
да,забравих да кажа,че над нас има една поляна и не точно всеки ден,но през ден тичам по 2-3 кг крос.не мога да кажа точно километри :D. Всеки път е различно,но много помага.
 
critrate каза:
deam0n каза:
И много бягане ;]
да,забравих да кажа,че над нас има една поляна и не точно всеки ден,но през ден тичам по 2-3 кг крос.не мога да кажа точно километри :D. Всеки път е различно,но много помага.

офф//

2-3 кг крос ? :D :D
 
Можеш да погледнеш хранителните режими в bb-team за отслабване.
http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi
 
всеки ден по 1 час минимум бягане или скачане на въже. Това да речем първия месец, после добавяш коремни преси , лицеви опори. Идеята да правиш кардио упражнения. :) Започни и малко не точно разделно хранене , но ограничено. Примерно аз какво правя: сутрин един или два банана, на обяд овесени ядки или трици с кисело мляко и канела(малко), вечер някакво ядене без значение. Други дни на обяд разнообразявам с телешко месео, защото има по-голям процент елкаринтин. Но най-важното е да има кардио тренировката :)
 
Ще ти дам един много прост съвет хвани се на физическа работа и направи стоенето зад/пред компа на минимум!
Защото колкото седиш пред компа,ако ще и по 10км да бягаш на ден ,все ще дойде време в което пак ще дойдеш до това положение,всичко е от начина на живот. :)
 
Hous каза:
Ще ти дам един много прост съвет хвани се на физическа работа и направи стоенето зад/пред компа на минимум!
Защото колкото седиш пред компа,ако ще и по 10км да бягаш на ден ,все ще дойде време в което пак ще дойдеш до това положение,всичко е от начина на живот. :)
Така го каза, все едно му казваш цял живот на кариерата да троши камъни с кирката и да ги мъкне на някъде... че да няма вероятност да се отпусне повече..
 
горе долу това беше идеята. :)
Другият вариянт е да даде сумати пари и след 1-2 години като е изчистен и стегнат ,цял живот ще блъска във фитнеса.Това са вариянтите за нас хората. :)
 

Горе