Лост за касата на вратата

vinsbg

Registered
Здравейте,
искам да попитам някой има ли такъв лост ?
Здрави ли са ? Колко натоварване издържат и имали опасност да падне ?
Вратата/касата може ли да замине ?
 
Е то изцяло си зависи как ще го хванеш.
Можеш и сам да си направиш попринцип.
Ако имаш греда над касата или бетон би могъл с дюбели за бетон да го хванеш и няма къде да иде. Но ако е тухла тогава не е много препоръчително тъй като тя се изронва.
Е все пак не съм строител макар от години да съм правил доста ремонти но чак за специалист не се имам :D

А ако го хванеш само за касата не се знае какво може да се случи.
По-добре и някой друг да си каже мнението пък ти си реши дали да си го хванеш за касата.
Но не мислиш ли , че когато е под касата на вратата ще ти пречи за набиранията ?

Ти си знаеш де ;)
 
Там е работата, че не искам да дупча по касата и гледам тия които са на винт и се разширява на касата и така се държи. Обаче си мисля, че няма да издържи дълго време...

За този вид говоря
http://www.home-bodybuilder.com/uredi/76-lost-za-vrata.html
 
Добър вечер виж ето два варианта
uglov%20lost%20za%20nabirane.jpg


Но и това е решение да си го купиш или сам да си го направиш.
lostv2.jpg


Аз лично бих избрал втория вариант но тук решаваш ти :)

Поздрави... :)
 
http://www.amazon.co.uk/Confidence-Door-Gym-Strong-Upper/dp/B00354FV48/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1349120638&sr=8-10
Аз имам този и съм много доволен!
 
@ haus
Искам да избегна каквото и където и да е дупчене на стена/каса.

@FirstBlood
Тези много ми харесват, но гледах, че се закрепят за издадената част на касата отгоре, а при мене го няма това. Изравнено си е със стената.
Това е и причината да се спра на варианта, който показах.
 
vinsbg каза:
Това е и причината да се спра на варианта, който показах.

Хората пишат, че са калпави...
нз каква е касата..но ако дървото не е плътно или не си го затегнал добре (незнам и как се затяга...ако е на ръка - много ме съмнява) може да се изхлузи...не че е много високо - но все пак..
няма ли къде навън (гараж или друга стая) да си направиш нещо солидно?
 
Няма как да избегнеш пробиване на стени, ако искаш стабилност.

У нас коридора е тесничък (1.3-1.5 м) и с 2 анкерни болта сме закачили един лост (тръба някаква, диаметър сигурно 5 см), боядисахме го в бяло и няма мърдане. :)
 
vinsbg каза:
Там е работата, че не искам да дупча по касата и гледам тия които са на винт и се разширява на касата и така се държи. Обаче си мисля, че няма да издържи дълго време...

За този вид говоря
http://www.home-bodybuilder.com/uredi/76-lost-za-vrata.html

Мисля, че с това нещо ще се пребиеш, определено. :D
 
Даже да си на квартира след дупченето можеш да направиш така че все едно никога не е имало дупки... не виждам какъв е проблема..
 
K0ceTo каза:
Даже да си на квартира след дупченето можеш да направиш така че все едно никога не е имало дупки... не виждам какъв е проблема..
Това беше първоначално проблема, че понеже живея на квартира и не искам да дупча стените.
Но като помислих реших да го направя, а после ще ги оправям дупките :?:
 

Горе