Стереометрия

Лесно - нелесно, опитай се да го разбереш и научиш, че в университета това го имат за 2 + 2 / 2. :)
 
critrate каза:
Лесно ти е да го кажеш сиг. си математик :D

Не е нужно да си математик, за да разбереш нещата. Просто трябва да си ги представяш в пространството как са и всичко си става ясно.

Стереометрията ми беше любима в училище, защото като можеш да си го представиш всичко е очевидно.

И + това човек не се ражда 'математик'.
 
Както и не е нужно да знаеш теоремите. Аз не знаех почти никакви теореми, Прсто сядах, мислех и си ги представях нещата :)
 
K0ceTo каза:
Както и не е нужно да знаеш теоремите. Аз не знаех почти никакви теореми, Прсто сядах, мислех и си ги представях нещата :)

И аз си ги представям, ама понякога са си нужни да ти кажа честно :) Нали после трябва да докажеш по някакъв начин това което мислиш и си представяш!

Мен лично в представянето много ми помага това, че преди време се занимавах до някаква степен със 3ds max... :D

И все пак - алгебра ftw!
 
@critrate, едни от най-куците съм. :)

За мен беше лесна докато не почнаха да добавят буквички към числата. Но Стереометрията ми беше и на мен любима, заедно с прогресиите и матриците. Другото вече ми е мъгла. :D
 
То представата е най-лесно, ама доказването ми беше голяма мъка(не че и успявах де, но това е друг въпрос :D)
 
TryMe каза:
То представата е най-лесно, ама доказването ми беше голяма мъка(не че и успявах де, но това е друг въпрос :D)
то и на мен доказването ми е трудно иначе съм си добре
 

Горе