За пушенето

s_gerrard

Registered
Здравейте. Изникна ми един въпрос, на който не мога да намеря отговора в интернет. Забранено ли е пушенето на лица под 18 години? Знам, че е забранено продаването на цигари на деца. Ако можете, сложите и линк, който да подвърди въпроса.
 
s_gerrard каза:
Здравейте. Изникна ми един въпрос, на който не мога да намеря отговора в интернет. Забранено ли е пушенето на лица под 18 години? Знам, че е забранено продаването на цигари на деца. Ако можете, сложите и линк, който да подвърди въпроса.

Значи можеш да бъдеш сигурен, че щом е криминализирано продаването то някой носи отговорност ако ти пушиш.
Сега не съм сигурен дали ти носиш отговорност но съм сигурен, че някой носи.
Ако тръгне някой да следва буквата от закона трябва да те арестуват, да те закарат в районното да напишеш едно обяснение от къде имаш цигарите и ако ти ги е дал твоят приятел да дойде и той да дава обяснение и накрая да се стигне до Пешо, който ги е купил за вас или ги е продал на вас.
След това да викнат родителите ви и да им обяснят туй онуй и при следващ инцидент да викнат социалните да се разправят с тебе.

Това обаче не се случва никъде. Дори в най-развитите демокрации.
От горното изречение трябва да се страхуваш. :)
Това което не се случва на запад се случва в България.
Тоест ако убиеш някой няма да те съдят но ако пушуш цигари или хвърляш домати могат и в затвора да те вкарат.
 
Интересно е, че даже по закон да не ти е забранено да пушиш като непълнолетен, то нямаш право да пушиш докато учиш средно образование в държавно училище. Прочети си правата и задълженита на корицата на бележника :). В този ред на мисли ако полицай реши да те арестува че пушиш винаги може да го напави и после да се обясняваш пред родителите и да търпиш наказание в училището.
 
Нямаш право да пушиш около училище,детска градина и прочие.Не могат да те арестуват за това че пушиш около училище.Но пък по заведенията нямаш право.Там ако те хванат,първо управителя ще има глоба после и на тебе ще ти плеснат глоба !
 

Горе