Проблем със звука на ХР

mo7ika

Registered
Здравейте, това което ми се случва е много странно. Имам проблем със звука на ХР-то. Инсталирах си го (свежа инсталация) и по подразбиране имах звук, но микрофона не работеше. С помощта на програма за драйвери сложих реалтек аудио драйвер 3.55 и микрофона проработи но всякакво друго аудио отвъд скайп не работи... Въртя и суча от 3 часа - ефект няма. Когато махна реалтек драйвера - аудиото се връща, а микрофона спира да работи. Долна патова ситуация - ако някой има желание да се отзова ако му е по-удобно може да го направи на скайп a.3fonov Благодаря за вниманието.
 
Това компютър ли е или лаптоп ? Защо не свалиш звуковия driver (ако трябва и други) от сайта на производителя ?
 
Компютър е. Както споменах сканиращата програма казва че няма нужда от допълнителни драйвери. Преди това бях сложил 1-2 но дори и след премахването им никакъв ефект...
 
Виж каква е дънната платка, влез на сайта на проиводителя и свали driver-ите :) остави я тая програма :)

ако незнаеш какво е дъното провери с Aida64 примерно (бившия everest) :)
 
Играх си да махам драйвери и махнах всичко което няма да предизвика системен срив(махам драйверите с програма). и след като сложих пак този реалтек отновно не стана ...
 
Ама тоя realtek който слагаш с програма ли го сваляш или го дръпна от сайта на производителя ?
 
Съмнява ме, че нямаш драйвери на чипсета .. или поне не са версия, която трябва да са.
 
Драйверите и на чипсета и на звука са слагани от програмата и са последна версия.
 
Каква ти е видео картата ? Ако е HD виж да не се препокриват някакви драйвъри дай си модела на дънната платка
 
Майни таз програма. Изтегли си ги от сайта на хардуера.
На мен например Win 7-цата вчера ми изтегли драйвер, който е от Август месец 2012-та година, а в официалната страница на видеото ми има драйвер, който е Март 2013 ...
 
Gforce9500 gt е видеото, а дъното е asrock

Knoppix_ каза:
Каква ти е видео картата ? Ако е HD виж да не се препокриват някакви драйвъри дай си модела на дънната платка
 
ASRock 945GCM-S (Intel 94%GC(Lakeport-GC) + ICH7) изтеглих аудио драйвера от официалния сайт след като премахнах сложения реалтек от програмата за драйвери - ефекта същия - има аудио и мик в скайп - от там нататък манастир...
 

Горе