Забиване при "Starting Windows"

GaTio2

Registered
Здравейте, надявам се да ударите едно рамо... Нямах си работа и хванах да изчистя на брат ми настолния компютър. Изчистих го всичко както трябва сглобих, натискам копчето и нищо... Взех да вадя да слагам накрая се оказа САТА кабела на харда разбира се. Понеже бях извадил батерийката на биоса се беше реснал и трябваше да настроя наново час и дата. Тръгна си компа с уин7 стигна до там дето 4рите топки се въртят и се сливат в логото на уиндоус и забива... Викам си нещо се е прецакало ще преинсталирам, пускам преинсталация и пак до там стига и забива, от флашка и от диск едно и също. Тествах рамта - няма грешки. Слагах харда на друг компютър зарежда си перфектно, тръгва уина без проблеми. Смених захранването пак така... Махах видеото и пак неще... Вече не знам какво може да е. Помагайте :oops: :D
 
На мене преди години ми се е случвало такова нещо и се оказа че е прецакан процесора. Възможно е и да е съвсем друг проблема.
 
teroristd каза:
На мене преди години ми се е случвало такова нещо и се оказа че е прецакан процесора. Възможно е и да е съвсем друг проблема.

Какво мога да му прецакам на процесора от едно почистване... Какъв е начина да го проверя?
 
Както казах при мен беше процесорът. При теб може да е нещо съвсем друго. Може нещо по дъното да е загоряло. А те нещата стават от раз, дава на късо някъде и довиждане :D . Ти сам казваш че не е от рамта, захранването, харда и видеокартата, така че остават дъно и процесор. Можеш да провериш прдполагам с мултицет, но трябва да разбираш къде да пипнеш и за какви показатели да гледаш. Аз лично не разбирам от електротехника, но има колеги тук във форума които са чат с нещата.
 
GaTio2 каза:
Ами, а дано някой се включи :D
Колеги, щом процесора тръгва да чете нещата и да обработва проблема не от него. По-скоро след откачването на батерийката на биоса се е получило това. Така зависи много и как си почиствал, старите майстори са ми казвали, че безконтактното чистене е най-хубаво и ако не си сигурен с един дезодорант пръскаш и чакаш да изсъхне. Както и да е та, вземи извади батерията на биоса замери я с мултицет първо колко волта е 3 обикновенно. След което взимаш една жичка и я шунтираш или по-просто казано свързваш + и - и я поставяш в цокъла на дънната платка достатъчно е да поседи 30-тина секунди вадиш я изчакваш минутка и я слагаш отново
проверяваш при чистенето в портовете на рамта или на другите кабелаци дали няма блезнал прах нещо защото често ми се е случвало при силно замърсени компове по-късно да се получават шашми от прах влезнал при чистенето на дъното. Обдухай добре провери след което свържи внимателно всичко и се радвай. Често се препълват процесите на рамта ако някой пин не контактува като хората и товари останалите чипове повече. На един овърфлол който наблюдавах преди години в училище пред очите ми гръмна рам паметта а процесора вдигна близо 100 градуса. Става дума за станция за тестове. Та порови се поогледай хубаво нещата. Щом всичко работи вероятно както казва колегата или дъното или процесора правят беля, да се надяваме просто, че е нещо дребно. :)
 
Благодаря, уж компютъра го разглобих целия и изчистих хубаво, но пък знае ли човек... Казаха ми също да проверя като се е реснал биоса да не съм променил настройките на диска там AHCI и прочие
 
GaTio2 каза:
Благодаря, уж компютъра го разглобих целия и изчистих хубаво, но пък знае ли човек... Казаха ми също да проверя като се е реснал биоса да не съм променил настройките на диска там AHCI и прочие
Аааа да по принцип е възможно но ако по дефаулт си е така не мисля, че ще се е променило. Провери просто като я дадеш на късо батерията и така. Принципно не мисля че ще е е нещо лошо просто е некоя дреболия иле по некой кабел хлабав пин. Просто разглоби и сглоби наново то ще си каже внимателно и така. Щом периферията работи само платката и процесора са проблемни провери кабелите ако имаш възможност дали не са за смяна особено лентовите кабели често съм виждал прещипани и само на по жичка две се държат. :) Дано не е нещо голямо все си мисля, че е нещо дребничко.
 
Провери ли температурите.
Ако има разместено охлаждане или не добро сцепление то процесора боотва и почва да грее.
След няколко секунди или минути стига до 90 градуса и рестартира.
Нали разбираш какво имам предвид.
Ако охлаждането е изместено или вентилаторът му не работи или пастата отдолу е стара(или не е сложена) то компът ще стартира windows-a и ще
рестартне щом почне да грее.

Вентилаторът върти ли се поне? Да не си го изключил без да искаш?
 
admin каза:
Провери ли температурите.
Ако има разместено охлаждане или не добро сцепление то процесора боотва и почва да грее.
След няколко секунди или минути стига до 90 градуса и рестартира.
Нали разбираш какво имам предвид.
Ако охлаждането е изместено или вентилаторът му не работи или пастата отдолу е стара(или не е сложена) то компът ще стартира windows-a и ще
рестартне щом почне да грее.

Вентилаторът върти ли се поне? Да не си го изключил без да искаш?

За колегата dakata мерси, ще опитам като се прибера. :) лентови кабели няма ако говориш за тия дето са към CD или харда - ATA.

Вентилаторът си върти, смених пастата уж някаква не толкова лоша на coolermaster ли каква беше. Не мисля, че грее но накрая ще го разглобя и сглобя на ново...

Накарах брат ми да пробва да го пусне в Safe Mode неще и неще... забивало на някакъв файл дори Windows Repair не искало :idea:
 
Така като чета, вече съм почти 100% сигурен че е в процесора проблема. Виж админа какво казва. Първо като си свалил старата паста е възможно да си го наранил. Второ ако си сложил повече паста от колкото трябва тя може да е изтекла от страни, или да е прекалено дебел слоя и това създава проблеми. Не съм сигурен но мисля че не трябва да се пуска компютъра веднага след смяната. Трябва да се изчака определено време.
 
eLite каза:
В Safe Mode пали ли?

Не, не пали. Стигало до някакъв определен файл driver нещо си до колкото помня и забивало. На пастата слоя не е дебел, времето от слагането на пастата до включването на компютъра беше около 30мин до 1 час. Mалко е изкочила, но не мисля, че е проблем, казвам малко, защото е от тия кръглите радиатори и се вижда как е минала малко между ребрата му. Процесора не знам какво може да съм му прецакал, освен докато съм чистил с четката, което няма как да е брутално да съм окривил някое краче по дъното, но силно се съмнявам.
 
GaTio2 каза:
eLite каза:
В Safe Mode пали ли?

Не, не пали. Стигало до някакъв определен файл driver нещо си до колкото помня и забивало. На пастата слоя не е дебел, времето от слагането на пастата до включването на компютъра беше около 30мин до 1 час. Mалко е изкочила, но не мисля, че е проблем, казвам малко, защото е от тия кръглите радиатори и се вижда как е минала малко между ребрата му. Процесора не знам какво може да съм му прецакал, освен докато съм чистил с четката, което няма как да е брутално да съм окривил някое краче по дъното, но силно се съмнявам.
Колега, абе да те питам видеокартата вградена ли ти е? Ако не е вградена и си и я вадил виж извади я пак и я вкарай отново като духни няколко пъти на слота. Преди време се сетих, че на една машина когато вадих картата после се получи този дефект нещо за драйвъри прочие беше и продухах канала на порта и внимателно я поставих обратно и се управи. Нещо по периферията ти ти е. Аааа ииии виж изключи мишката и клавиатурата и остави само монитора да четеш грешки. А ако не си ги сложил мишката и клавиатурата ги свържи и пробвай. :)
 
Аб аз знам че трябва да го почистя слота, ама май тук съм забравил :D. Ще пробвам утре. А иначе почистих пистите със спирт и светнаха :D Мерси, дано е това.
 
eLite каза:
Пробвал ли си с друго захранване?

Пробвах, да пак беше 300W, но пиновете на широката букса на дъното бяха с 4 по-малко, ако има значение.
 
GaTio2 каза:
eLite каза:
Пробвал ли си с друго захранване?

Пробвах, да пак беше 300W, но пиновете на широката букса на дъното бяха с 4 по-малко, ако има значение.

Не, няма значение.

Пробвай да boot-неш някое linux live cd.
Ако boot-не, отвори вградения terminal и изпълни следната команда:

Код:
for i in 1 2 3 4; do while : ; do : ; done & done
 
GaTio2 каза:
Да ти кажа пробвах с Hiren's, но не тръгна Win-a от него.

Идеята е да разберем дали ще boot-не друго и ако да, то да натоварим процесора на 100%.

Ако е проблем с процесора, компютъра ще блокира отново.
 

Горе