socket io чат

Post Reply
tyrla4eto
Нов
Нов

socket io чат

Post by tyrla4eto » Mon Jan 23, 2017 9:08 am

Здравейте, имам проблем с socket io с чат. Настройл съм сокета да е на порт 8080, като съм го добавил в сървъра ми, който използва CentOS 6. Проблема е там, че сокета не иска да се свържи със сървъра, постоянно ми вади грешка:
"Failed to load resource: net::ERR_CONNECTION_REFUSED"... Някой може ли да помогне за разрешаването на този проблем?

EDIT: Сега намерих сайт, който проверява определен от мен порт дали е отворен, сайта изкарва, че порт 8080 на моя сървър е затворен. Което означава, че явно не съм го отворил правилно. Ако някой знае как точно да го отворя този порт? Пробвах няколко варянта, като един от тях доведе до спиране на сървъра (:Д не знам какво се случи) и трябваше рестарт за да тръгне отново....

Fakeheal
Гуру
Гуру
Answers: 350

Post by Fakeheal » Mon Jan 23, 2017 10:11 am

http://www.howtogeek.com/177621/the-beg ... -firewall/ Това може да ти помогне.

Revelation
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 57

Post by Revelation » Mon Jan 23, 2017 5:50 pm

Въпроса е този порт локално или глобално искаш да го ползваш.
Имам предвид дали искаш да се свържеш към външното си IP(79.132... примерно) или чрез локалното(localhost, ако имаш и рутер 192.168...).

Та, ако искаш да отвориш порта за външното IP и си с рутер е нужно да направиш forwarding в настройките на рутера като задаваш кой порт искаш да отвориш и към кое ЛОКАЛНО IP(IP-то на твоя компютър, което рутера ти е предоставил). А за да нямаш проблеми, ще се наложи да си bind-неш локалното IP към мак адреса на сървърния компютър, защото при всяко свързване към рутера има шанс да ти смени локалното IP и така ще трябва всеки път да отваряш порта към различно локално IP(не можеш да отвориш един и същ порт към повече от 1 локално IP в случай, че се опиташ да го направиш :D ).

Друг въпрос: Сигурен ли си, че нещо друго не ти използва вече порта? За да е затворен, значи нещо друго се възползва от него. Я някой друг сървър, скайп или нещо си друго. Провери.

Post Reply