Препоръки за форума

Привет на всички,
казвам се Димитър Попов и съм новият собственик на сайта.
За сега не съм правил промени по сайта и не съм махал права на Модератори и Админа.
Още една седмица няма да правя нищо по сайта за да мога да чуя препоръките и желанието на потребителите какво не им харесва и как искат да се променят нещата. Ще се опитам да се съобразя с всички смислени искания и препоръки. Няма да стане всичко на един път но поне да е ясна концепцията.
Сайта няма да се спира, редиректва с 301 или да се сменя цялата концепция. Идеята ми е да се запази сегашната информация като форум и уроци. Обновяване на форума поддържащ мобилна версия, интегриране на EU изискванията за GDPR. Нова по-гъвкава система за уроците.
Ще се отвори и тема с To Do List и ще се опишат нещата и отмятат. Основните неща които изпъкват в момента са:

1. Да се сложи SSL сертификат.
2. Преразглеждане на правилата.
3. Нов дизайн.
4. Мигриране към по-нова версия на форума.
4.1 GDPR.
4.2 Рейтинг на коментарите с + и - за определени секции.
5. Интеграция на нова система за Уроците.

Отворен съм за всякакви препоръки и предложения. Също така ако имате желание може да се добави и някакъв друг проект (проект за някаква търсачка, споделено рендване за дизайнерите или каквото ви вълнува)

Поздрави
 
Според мен така написани задачите са много добра отправна точка, но както е казал index, има доста подводни камъни, за които трябва да се внимава, ако искаме да запазим функционалностите.

Трябва малко да модернизираме нещата - актуален респонсив дизайн, като наблегнем и на СЕО-то.. Не си спомням последно кога е пипан дизайна ( беше многоооо отдавна ), но всичко е правени с таблици и това е показателно :)
 
Добре дошъл на борда Димитър ...(ако не си бил вече на него.. по име и никнейм не мога да се ориентирам).

Началните точки, които си описал са добри и са най-базовите неща, които трябва да се направят, както се казва ASAP.

п.п. Аз също не помня последната съществена промяна на дизайна...
 
Здравейте, аз също подкрепям идеята за отворен код, и изграждане на форум от нулата. Това би било полезно и интересно за всички потребители.
 
Здравейте,
започвам със сухите тренировки за местене на базата. Надявам се всичко да се премести лесно и бързо.
 
Със глас се смея :D :D :D :D :D
майлстоуни, пул рекуести :D

Който иска да отваря докса на phpbb и да напише екстеншън (във новата версия така са ги кръстили.)

Инак админа ако закъса може да ми пише, 2 пъти минават по тоя път и имам още пресни спомени кое къде и как.


Според мен от стария форум само стандартните неща - теми, ЛС, потребители да се премести. За всичко останало се търси решение базирано на новия форум, ако толкоз е зор сяда и се пише. Тва да мажеш стари лайна няма логика, в пъти по лесно е да се прехвърли към логиката на новия модул всичко.
 
Ко стана е, докъде я докара?
И защо не вкара уроците като теми във форума в раздел уроци??
 
uphero каза:
Ко стана е, докъде я докара?
И защо не вкара уроците като теми във форума в раздел уроци??

За сега съм в дилема още. Направих им някаква интеграция но секюритито маи на phpBB-то реже разни фрагменти от тях. Ще помисля какво да правя с тях но опциите са 3.
1. Меся ги във форума в раздел Уроци.
2. Боря се с къстъм системичката.
3. Интегрирам ги в WP, който ще управлява уроците.
 
heytar каза:
Със глас се смея :D :D :D :D :D
майлстоуни, пул рекуести :D

Който иска да отваря докса на phpbb и да напише екстеншън (във новата версия така са ги кръстили.)

Инак админа ако закъса може да ми пише, 2 пъти минават по тоя път и имам още пресни спомени кое къде и как.


Според мен от стария форум само стандартните неща - теми, ЛС, потребители да се премести. За всичко останало се търси решение базирано на новия форум, ако толкоз е зор сяда и се пише. Тва да мажеш стари лайна няма логика, в пъти по лесно е да се прехвърли към логиката на новия модул всичко.

Стандартните неща са преместени криво ляво. Остана да реша с уроците какво да правя и как да го направя за да е лесно и за напред, защото е неизбежно да има ъпдейти на системата. Чудя се как да стане за да не се боря после с всеки ъпдейт.
 
Чувствам се... дезориентиран. Мненията са различни, датите са с някоолко месеца встрани.... какво се случва?
 
Привет,
уроците (старите) няма ли да бъдат прехвърлени ? :shock: Или поне, аз не ги виждам всичките? Например уроци свързани с моят профил, не ги виждал? Свързани са със защита от CSRF , SQLi

@anonimen, и аз така. Малко е странно. Важното е, че има прогрес. Между другото (бекъпа е от 24ти декември(явно)) - очакваше се да има загуба на данни.

Идея: Старите линкове да бъдат пренасочени с Redirect 301 към новите адреси
 
Да, точно се чудех защо разни мнения липсват.. а в новия форум времето е различно.. 31 май :D
И няма часове, или поне аз не ги виждам.

А, и точките липсват. :(
 
При мен времето е конректно, но не виждам - точките, уроците и някой други неща.

Закачка: Hahahah, между другото @мути беше писал, че аватарите няма да ги има - но ги има :mrgreen:

П.с. Може да се прикачват файлове , което го считам за + браво.
 
anonimen каза:
Да, точно се чудех защо разни мнения липсват.. а в новия форум времето е различно.. 31 май :D
И няма часове, или поне аз не ги виждам.

А, и точките липсват. :(

Точките са ти "Answers".
 
Докладвам за бъг при командата CODE:

http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=129931

Явно някакъв филтър чупи кода със странни символи и ги замества:


function Rotate() {
 
Код:
{ } ( )

Това не е филтър, явно се е случило при миграцията към phphBB3, защото сега няма проблем изкарва скобите, не аски стойност.
 
Привет,
има още неща за дооправяне но счетох че е време да пусна ъпгрейднатият форум.
Последните мнения от стария форум ги няма.
По отношения на датата то тя е коректна както и времето. Всеки може да си избере тайм зоната.
Ще се постарая да прехвърля всички уроци но има едно голямо НО. Датите ще са нови и потребителите писали уроците ще са web-tourist (надявам се поне в началото)
Голяма част от аватарите ги има но не всичките. Ще се опитам да прехвърля още но няма да са всичките. Има аватари от 0 до 5 мегабайта. Има и разни доста странни (avatar.php.jpg) и тем подобни.
Точките сметнах че ще е по-коректно да са Answers, защото дефакто са си отговори по дадена тема или въпрос.
Ако някои има проблем с Answer точките или някакви нередности в профила може да пише и ще проверя дали не е станала грешка.
CODE работи коректно в момента. Няма оцветяване на синтаксиса и няма php js html и другите тагове. Принципно могат да се напишат на ново предполагам. Ще ги погледна и тях като има време.
Answers: системата позволява да се пишат коментари дори и когаро е маркиран отговор. Ако сметнете че има по-добър отговор то тогава може да се смени с новият.
 
Има поне 3 работещи плъгина за интеграция на WP & phpBB.
Не виждам проблем да се запазят авторите на уроците.
 
uphero каза:
Има поне 3 работещи плъгина за интеграция на WP & phpBB.
Не виждам проблем да се запазят авторите на уроците.

Ако имаш желание ги разгледаи и си кажи мнението дали стават.
Основното в двете платформи е че WP е User базирана платформа а phpBB е User_ID.
Дори да се импортират пак няма как да стане. Базово админа на WP е с ID 1 а на phpBB е ID 2.
Има и други проблеми но това са основните.
 

Горе