Препоръки за форума

Искам да отбележа, че в таговете, които се намират в портала на туриста визуализират потребителски имена, което не смятам, че е полезно за която и да било търсачка.

Поздрави,
 
Ми така измислих за да е по-лесно после да асоциирам уроците с потребителите и да им дам права върху тях да могат да си ги едитват и прочие. Варианта е да ги махна и уроците да останат написани от web-turist.
 
Admin каза:
Ми така измислих за да е по-лесно после да асоциирам уроците с потребителите и да им дам права върху тях да могат да си ги едитват и прочие. Варианта е да ги махна и уроците да останат написани от web-turist.

Тия уроци са на милион години.
Пиши ги архив и толкова, кой ще ги редактира...
 
niksdevil каза:
След ъпдейта на форума търсачката не бачка за старите теми, бая кофти + забелязвам промяна на символите на отговорите в темите :roll:

Вярно, а аз се чудя защо не откривам нищо по форума - търсачката :shock:
 
Има нещо-да.
Например, на мен ми направи впечатление, че в главната страница някъде липсват заглавията на темите - в раздела с информацията за последното публикувано мнение.

Една идея от мен - нека направим линковете в постовете, само външните, да се отварят в нов таб. Мисля, че не само аз ще съм доволен :D.

https://prnt.sc/qlcuzy
 
niksdevil каза:
След ъпдейта на форума търсачката не бачка за старите теми, бая кофти + забелязвам промяна на символите на отговорите в темите :roll:

Ще ребилдна търсачката и до няколко часа се надявам да работи.

С тази DB ще ям хурката :) Ще взема да пусна нова тема за SQL или ще взема да направя един урок.
Пуснал съм един phpBB Native Fulltext от 3-4 часа ама нещо не ми вдъхва доверие.
Пуснат е и един Fulltext mysql
Ще ги изчакам до сутринта да видя какво ще стане. То дали ще е MyISAM или InnoDB не знам дали ще има осезаема разлика ама ще видим.
Пък като ми писне ще настроя една мумия и ще реша проблема :)
 
topchokt каза:
Има нещо-да.
Например, на мен ми направи впечатление, че в главната страница някъде липсват заглавията на темите - в раздела с информацията за последното публикувано мнение.

Една идея от мен - нека направим линковете в постовете, само външните, да се отварят в нов таб. Мисля, че не само аз ще съм доволен :D.

https://prnt.sc/qlcuzy

Новите постове вече ще се дисплейват правилсо.

"phpBB has not opened in a new tab since phpBB 3.0"
Ще го излекуваме и това.
 
Admin каза:
Може да тествате и външните линкове как се отварят.

Прощавай за въпроса, но ти сега… си muti и пишеш от профила на предния админ ли? Или ти *си* старият админ и пишете заедно с muti…
 
anonimen каза:
Admin каза:
Може да тествате и външните линкове как се отварят.

Прощавай за въпроса, но ти сега… си muti и пишеш от профила на предния админ ли? Или ти *си* старият админ и пишете заедно с muti…

Аз съм muti. От както съм преместил сайта ползвам и Admin профила, който е с администраторски права, понеже правя някакви неща по форума, които изискват Администратор за това го ползвам в момента. В старият сайт използвах само muti и не съм писал от Admin профила.
 
Admin каза:
anonimen каза:
Admin каза:
Може да тествате и външните линкове как се отварят.

Прощавай за въпроса, но ти сега… си muti и пишеш от профила на предния админ ли? Или ти *си* старият админ и пишете заедно с muti…

Аз съм muti. От както съм преместил сайта ползвам и Admin профила, който е с администраторски права, понеже правя някакви неща по форума, които изискват Администратор за това го ползвам в момента. В старият сайт използвах само muti и не съм писал от Admin профила.

Тогава не можеш ли да си дадеш администраторски права на muti през админския профил, защото сега е леко объркващо :D
 
Малко антиспам:
Външните линкове ще са: target="_blank" rel="ugc nofollow"
В User Control Panel в таб-а Board preferences > Edit Global Settings има опция как да се отварят линковете. Може винаги да са в нов ТАБ или да са в същият.
Новите потребители Newly registered users няма да могат да постват линкове. За сега е лимитирано на 3 поста.
 
Аз искам да замоля за две неща:
- Нон-стоп ме разлогва форума (без значение дали цъкам запомни ме)
- Да се увеличи лимита на лични съобщения :roll:

Folder is 330% full (660 out of 200 messages stored)

Сега имам някакво съобщение, дето:
1- че седи като непрочетено в червено
2- ми е любопитно какво е
3- не мога да си го прочета :(
 
Fakeheal каза:
Аз искам да замоля за две неща:
- Нон-стоп ме разлогва форума (без значение дали цъкам запомни ме)
- Да се увеличи лимита на лични съобщения :roll:

Folder is 330% full (660 out of 200 messages stored)

Сега имам някакво съобщение, дето:
1- че седи като непрочетено в червено
2- ми е любопитно какво е
3- не мога да си го прочета :(
Триеш стари съобщения и готово. Иначе и за двете предложения съм ЗА!
 

Горе