Как да забраним десния бутон и F12

NecheB

Registered
В този урок ще Ви покажа как най-лесно може да забраните десния бутон и F12.

Намирате и отваряте файла overall_header.html в root/styles/вашият_стил/template/overall_header.html

След като отворите файла, намирате елемента </head> и НАД/ПРЕДИ НЕГО добавяте следния код:

Код:
<script language="JavaScript">

//////////F12 disable code////////////////////////
    document.onkeypress = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
           //alert('No F-12');
            return false;
        }
    }
    document.onmousedown = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
            //alert('No F-keys');
            return false;
        }
    }
document.onkeydown = function (event) {
        event = (event || window.event);
        if (event.keyCode == 123) {
            //alert('No F-keys');
            return false;
        }
    }
/////////////////////end///////////////////////
</script>
<script type="text/javascript"> 

</script>

След което записвате и сте готови! Не забравяйте от админ панела да разрешите обновяването на темплейтите за да може да зареди новите промени!
sZFBVVO.png


Източник: phpBB България
 
И какво печелим като ги забраним? Да речем, че съм новобранец и искам да разбера какво печеля от това или от какво точно се предпазвам?
 
Само да вметна, че в сайтове, които си мислят, че "хитруват" по този начин, можеш да си заредиш конзолата и без да се fire-ва събитие за F12, просто като фокусираш адресната лента на браузъра, преди да натиснеш F12.

Можете да пробвате дори в момента. Изпълнете кода от поста по-горе в конзолата, и натиснете F12 с фокус върху страницата - блокирано е.
А сега фокусирайте адресната лента, натискате F12 и конзолата излиза.
 
Ако става въпрос, конзолата мога да си я отворя и преди да отворя форума и пак ще имам конзола.

Такива смешни трикчета никому не помагат или предпазват.

Както казах в друга негова тема, автора очевидно е копирал кода от някъде без да има лична представа дали това всъщност е нужно, или не.
 
Ако може да изтриете както темите ми така и профила ми! Явно този форум е пълен с хейтъри и т.н. ... Да ... нямам си понятие за какво е кода ... Ех велика България! Всеки се мисли за нещо повече от другия. А Вие имате ли си понятие? пфф ... Жалка работа ... Моля администратора на този форум да ДЕАКТИВИРА акаунта ми! Вашите уроци тук са единствени по рода си, не са копирани от никъде и са напълно смислени и НУЖНИ ... пффф
 
testsistems каза:
Ако може да изтриете както темите ми така и профила ми! Явно този форум е пълен с хейтъри и т.н. ... Да ... нямам си понятие за какво е кода ... Ех велика България! Всеки се мисли за нещо повече от другия. А Вие имате ли си понятие? пфф ... Жалка работа ... Моля администратора на този форум да ДЕАКТИВИРА акаунта ми! Вашите уроци тук са единствени по рода си, не са копирани от никъде и са напълно смислени и НУЖНИ ... пффф

Недоволството ти е детинско. Когато мнозинството има проблем с уроците би трябвало да е индикация за теб, че нещо не си свършил като хората.
Не ние сме проблема, а това че уроците са ти морално остарели и на никого не помагат с нищо. Просто добавят излишно неудобство за потребителите и ние като програмисти "сме длъжни" да предотвратим това.

Ако ти отказваш да научиш защо уроците ти не са добри, след 2-та примера, които ти дадохме, е твой проблем.

Успех в бъдеще.
 
За мен се оказа много удобно възможността за блокиране на F5. Не, че е някакво свръх стилно решение, но е от друга страна много практично! Като затваряш страницата, то трябва така или иначе да внимаваш, а да натиснеш F5 по погрешка лесно става. Така вариантът да се предупреждава при напускане на страницата се оказва малко по-тромав.
 

Горе