Как се работи с Гугъл Адсенс и как да нямаме проблеми с НАП (за youtube канал)

EatMySword3

Registered
Здравейте, имам няколко въпроса по темата с adsense:
До сега не съм се регистрирал по ДДС за получаваните пари от Адсенс. Ако сега го направя, като физическо лице има ли как да се проследи какви пари съм получавал назад във времето и да отнеса глоби (парите съм ги взимаал от WU)? Също мога ли да си направя акаунта в адсенс фирмен или трябва да създам нов? :violin:
 
Аз лично повече от 300€ и то да 2 години не съм изкарвал от там ... Така че нямам представа при евентуално по големи суми
 
niksdevil каза:
ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)

ДДС прага за 12 месеца назад все още е 50к, не минеш ли 50к няма да имаш ядове...дори и да ги минеш, плащаш си данъка и това е, общо взето аз нямам ядове с тях
 
Аз по едно време прибирах по 1500-1700 евро от адсенс :D Дано не ме потърсят :whistle:
 
Ticketa каза:
niksdevil каза:
ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)

ДДС прага за 12 месеца назад все още е 50к, не минеш ли 50к няма да имаш ядове...дори и да ги минеш, плащаш си данъка и това е, общо взето аз нямам ядове с тях

Няма значение, щом получаваш пари от Ирландия трябва да си регистриран по ЗДДС :dance:
Доставчикът е лице, което не е установено на територията на страната, следователно за получателя на услугата ще възникне задължение за регистрация на основание чл. 97а, ал. 1 от ЗДДС
Както и да е, ако искат да ти снимат личната карта от WU обръщай са и бегай :mrgreen:
 
Законово трябва да си платиш данъците, незасисимо от сумата защото парите идват от Ирландия!.............но реално до 5-10 к годишно няма кой да те закача! Поне мен никои не ме закачаше дълги години! Тук някъде имаш подробна информация: https://album.bg/category/marketing/
 
Да, повечето го правят с фирма, която е по ДДС, защото е в еврозоната. Реално фирми от бг, които работят с такива от Европейския съюз трябва задължително да са регистрирани по ДДС, за да могат да извършвате дейност по между си. Много хора разбира се ги пишат и д данъчната си декларация на края на годината, за което се дължи данък.
 

Горе