Помощ !?! AppServ

Guliat

Registered
Здравейте, значи имам следния проблем.
Инсталирах си сървъра ... всичко е ОК, но когато искам да вляза в майадмин-а ми дава грешка "#2003 - Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)"
разбирам кво иска да каже ама не мога да намеря кой ред точно да редактирам за да може да се свърже ...
Моля помогнете ... аз до сега бях с xampp ама спря да ма кефи и викам тоз нали бил по-хубав ... :)
 
MySQL server -a може а не ти е стартиран.
Може apache-то да работи а mysql-a не.
В скрипта няма проблем.
Трбяв да има някакъв контрол панел на този AppServ чрез който да се стартира mysql-a.
 
AppServmysqlstart.gif
 
Всичко си е стартирано ... пак сащото съобщение, с пояснение "Вижте дали паролата юзара и хост-а в config.inc.php са същите ала бала като в mysql и пробвайте пак"
Ако може някой направо да ми каже с няколко стъпки правилно инсталиране, че да не се мъчим .. :)
 
и на мене като го инсталирах първия път ми правеше същите ядове и не ме пускаше :)
препоръчвам ти да преинсталираш версията с някоя друга и ше се оправи всичко 8) ..... поне при мене беше така, ако искаш опитай :?:
 
Дай Ctrl+Alt+Delete и погледни на Processes дали работи SQL-a.
 
Access каза:
и на мене като го инсталирах първия път ми правеше същите ядове и не ме пускаше :)
препоръчвам ти да преинсталираш версията с някоя друга и ше се оправи всичко 8) ..... поне при мене беше така, ако искаш опитай :?:
Така стана мерси ... изтеглих най-новата версия и стана всичко :D

Само някой да каже как се слага парола на appserv-a ? кой файл да редактирам :)
 

Горе