антивирусна програма

Всичко за извъндизайнерският профил на Вашият компютър
brute
Нов
Нов

Post by brute » Thu Jan 12, 2006 4:07 pm

bafitu wrote:странно , аз неползвам антивирусни , а неспирам да свалям и програми и каквото ми падне..и не съм правил формат от...7-8 месеца мисля... преди няколко дена бях си качил няколко антивирусни да сканират... (една след друга да не правят проблеми) и ми намери само 1-2 троянчета който бяха безопасни така , че да ви кажа каквато и защита да имате много зависи какво сваляте и какво правите , сигурен съм , че в поне 60% от случайте когато "джама" се развали е грешка на потребителя или незнаенето как да се справи , а не , че някой си вирус направил това или онова...
П.С. мое мнение...
виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса :)

staf
Шаман
Шаман
Answers: 9

Post by staf » Thu Jan 12, 2006 4:44 pm

Най доброто решение да се сменят на три месеца антивирусните с най различни и ги редувате :wink:

bafitu
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 102

Post by bafitu » Thu Jan 12, 2006 5:30 pm

brute wrote:виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса :)
да прав си , че антивирусната е виновна в повечето случай , понеше някой вирус ако се лепне на файл който му трябва на "джама" и антивирусната (някой де) или ги трият или ги местят под карантина и в много от случайте става така , че .. заради 1-2 файла и .. формат...
А за локалната мрежа , може да се махне т.е. махате отметката на file and printer sharing май това беше , абе все пак в по-голямата причина за разваляне на "джама" си е самият потребител.Какво се сваля , какво се качва , какви сайтове се гледат и тн...абе никога няма 100% сигурност дори и да си с 2-3 антивирусни :) Честно да ти кажа стаф , това със сменянето не съм сагласен много :) , има си добри антивирусни има си и лоши който пропускат вирусите...но тия най-известните като kaspersky и тн не ми се изброяват ако се ъпдейтват редовно няма да има големи проблеми... :wink:

brute
Нов
Нов

Post by brute » Fri Jan 13, 2006 9:18 am

ми да се редуват :!: неее!
по добре да си преинсталирам уиндоуса на всеки 3 месеца :)
Слагате си касперски и забравяте че съществува тази тема! (лошо е само че товари процесора ама аз предпочитам бавно но славно) :)
Някои хора ми хвалят НОД веднъж съм я виждал и инсталирана преди малко вече дава някакви грешки.

АА още едно нещо щом усетите че имате някоя гадина не слагаите нова антивирусна по-добре някоя по-стара и после ги махнера ръчно!!!

Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Post by Admin » Fri Jan 13, 2006 9:19 am

Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. :)

bafitu
Много Редовен
Много Редовен

Post by bafitu » Fri Jan 13, 2006 12:55 pm

admin wrote:Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. :)
Точно и аз така съм я направил , а между другото по-подразбиране при отваряне на някоя папка тя първо сканира и тогава ги показва , а това доста забавя и е излишно , това е реал-тиме протекцията най-добре я изберете , а когато не сте сигурен за някоя папка или файл може да си я пуснете или да си сканирате само обекта който ви трябва...и аз съм чувал много да го хвалят НОД-а ама така и не ми хареса инсталирах го пробвах го 1-2 дена и го махнах ... всеки сам си преценява ... :?:

fena
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 15

Post by fena » Fri Jan 13, 2006 2:01 pm

Е аз пък не ползвам антивирусна програм, нито защитна стена 8)

bafitu
Много Редовен
Много Редовен

Post by bafitu » Fri Jan 13, 2006 2:24 pm

fena1 wrote:Е аз пък не ползвам антивирусна програм, нито защитна стена 8)
гъзар с линукс :twisted: :mrgreen:

Vampira
Нов
Нов

Post by Vampira » Sun Jan 15, 2006 7:33 pm

Kaspersky е най-доброто засега!
Just Vampire!

Post Reply