Извикване на файлове в Bootstrap

Post Reply
ivo75
Потребител
Потребител

Извикване на файлове в Bootstrap

Post by ivo75 » Fri Nov 25, 2016 11:30 am

Здравейте, Как да заредя файл от меню т.е. като избера линк от меню дали да се покаже един файл, който се извиква от това меню или да използвам един див в index файла, в който див да заредя съдържание на файл. Не съм много сигурен коя е добрата практика!??

joTunkiq
Потребител
Потребител
Answers: 142

Post by joTunkiq » Fri Nov 25, 2016 11:46 am

Попринцип, по-добре е всичко да ти е заредено предварително и само да показваш и скриваш съдържание. Но ако е нужна повече динамика, примерно спрямо еди си какво трябва да се изчисли нещо по съвсем различна формула, е тогава е ясно, че ще трябва да го заредиш файла в движение. Всичко зависи от проекта. Само гледай да не сложиш някой таимер или интервал да прави по 500 заявки в мин. - защото това ще е проблем :)

:idea: :?:

ivo75
Потребител
Потребител

Post by ivo75 » Fri Nov 25, 2016 1:11 pm

Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..

Fakeheal
Гуру
Гуру
Answers: 350

Post by Fakeheal » Fri Nov 25, 2016 1:16 pm

ivo75 wrote:Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..
Такива части от HTML-a, които са еднакви в повечето страници е хубаво да ги изнесеш в други файлове, да.

По-лесна става промяната и поддръжката им като цяло. Обаче ще ти трябва някакъв scripting език, с който да направиш това. Като php :)

Post Reply