Предложения за нови игри

Всички минали игри и награди
staf
σχήπτρον
σχήπτρον
Answers: 9

Post by staf » Sun Jul 15, 2007 10:32 pm

hellfire wrote:тоест последно какво ще бъде ?
staf wrote:Aко ще бъде за сайт по добре да се изготви подробен конспект с нещaта който всеки трябва да изпълни.Aко не се покрити на 51% няма да има право да участва в гласуването.Примерно сайта трябва да е валидиран на “Strict”.

в какво имаш предвид?

Имам предвид да се изготви списък с задачи всеки който трябва да ги изпълни или да покрие определен лимит от него за да продължи нататък.В този конспект щe има лесни и трудни задачи.Примерно трябва сайта да е валидиран на “Strict” най-стриктната форма на XHTML, и други интересни задачи.

kitchenbg
Потребител
Потребител
Answers: 30

Post by kitchenbg » Sun Jul 15, 2007 11:06 pm

хм ......... това за дизайн на сайт, мисля че ще се навия :idea: , относно валидността ......... може пак да се пробвам, което ме навежда на мисълта че ако играта се одобри трябва да се направи на два кръга, единия за дизайн и втория за код! После идва въпроса защо да не са две игри ......... :roll: ! Но има и нещо друго ........... трябва да се избере тема по която ще се работи, от което пак ще има спорове (предполагам)!

morkov4o
Потребител
Потребител
Answers: 27

Post by morkov4o » Sun Jul 15, 2007 11:32 pm

oXtEr идеята ми беше точно като на тези конкурси големите дето ги правят . Същото ,но онлайн :twisted: Верно ,че ще стане трудно ,но ... Тематиката не е задължителна да е една и съща . Просто сайта се оценява да кажем:

достъпна и лесна навигация: 10точки

наличие на търсачка: 5точки

иноваторска идея: 20точки

спазване на стандартите: 8точки

дизайн: еди колко си

сложнота на проекта: 10точки

Това са само примери ..

mute
Шаман
Шаман
Answers: 167

Post by mute » Mon Jul 16, 2007 1:33 am

и кои ще ги дава тези точки ,колко човека могат да оценят компитентно даден дизайн пак да не говодим за код от тези които пишем в форума.

djvato
Потребител
Потребител
Answers: 105

Post by djvato » Mon Jul 16, 2007 2:41 am

аз се спирам за сайт ... защо не ... предлагам следното ... може и сам може и до двама човека в екип да направят по едно портфилио , и след това да се оцелява или с анкета или с жури , но най - добре ще е както каза админ над 50 мнения да може да се гласува ... за да не стават измани , пък може и да не е портфилио ами сайт да бъде или дизайн или съдържание на сайта нещо от сорта за уроци не е интерестно , защото миналия път беше така , сега дайте да е нещо по различно , може и друго ... да кажем да не е сайтове и дизайни и т.н. ами например всеки един който очаства регламента е такъв , че за еди си колко време трябва да сглобим една система независиму каква обаче авторска естествено :) без значение за какво ще е тя била за новини , за уроци , за файлове ... независиму каква е .... просто предлагам , но само да не е с уроци ! :?:

datamatrix
Турист
Турист
Answers: 23

Post by datamatrix » Mon Jul 16, 2007 5:08 am

На мен идеята за сайт ми харесва (макар и никъде да ме няма в дизайна). Предлагам да не се забиваме направо на стрикт стандарт, а на Imagetransitional, CSS-а също трябва да е валиден, сайта да изглежда добре и в Mozilla, и в IE (може даже и Опера), да няма грешки в JavaScript-a (Aкo има такъв).

SandPrince
Warrior within
Warrior within
Answers: 158

Post by SandPrince » Mon Jul 16, 2007 5:34 am

добре де викате сайт. ами от каква гледна точка да е. щото аз сайт мога и на фотощопа да ви направя. айде мен ме бива повече във визуалната част от колкото в кодировката.
трябва да се измисли така че всеки да може да участва.
щото все пак има хора които не разбират много от кодировка но разбират от дизайн и обратното.

според мен идеята с уроците е добра но трябва да се "модне" малко. да и се добави нещо което да не я прави банална.

аз сега излизам но ще мъдря нещо и като се върна ще ви кажа какво съм родил.

djvato
Потребител
Потребител
Answers: 105

Post by djvato » Mon Jul 16, 2007 5:40 am

SandPrince wrote:добре де викате сайт. ами от каква гледна точка да е. щото аз сайт мога и на фотощопа да ви направя. айде мен ме бива повече във визуалната част от колкото в кодировката.
трябва да се измисли така че всеки да може да участва.
щото все пак има хора които не разбират много от кодировка но разбират от дизайн и обратното.

според мен идеята с уроците е добра но трябва да се "модне" малко. да и се добави нещо което да не я прави банална.

аз сега излизам но ще мъдря нещо и като се върна ще ви кажа какво съм родил.
точно за това казвам , че двама човека в екип единия фото шоп другия кодер :)

staf
σχήπτρον
σχήπτρον
Answers: 9

Post by staf » Mon Jul 16, 2007 6:16 am

Точно за това трябва да се изготви списък с задачи.Един е добър в една област друг в друга.Всеки ще си избира от въпросите които мoже да осъществи, но трябва да е покрил определен лимит от тях.Примерно сайта трява да има минимум 4 .html и 2 .php страници.Трябва да са използвани определени тагове , в сайта да има минимум 3 таблици да бъде изложена информация в неномениран списък.Да бъде изготвена анимация с определен размер и време и т.н. Може да се измислят и още нещa.Както ще има определен брой мнения за да гласува така и трябва да има минимум нещa които трябва да се изпълнят за да се участва.За темата на сайта няма значение каква ще е важно е да се изпълнени определените критерии за да имаме
равен старт в играта.
Last edited by staf on Mon Jul 16, 2007 6:44 am, edited 4 times in total.

mitko876
Потребител
Потребител

Post by mitko876 » Mon Jul 16, 2007 6:38 am

ммм според мен по добре е да са две отделни дизаин и скрипг а който иска може и двете

Post Reply