Предложения за нови игри

Всички минали игри и награди
Post Reply
hishnika
Турист
Турист

Post by hishnika » Mon Jul 16, 2007 8:11 pm

Според мен трябва да стане така:
1.Трябва да има списък по който да се оценява в съответната категория
2.Трябва да има "неподкупно", компетентно жури
3.Темата по която ще се работи трябва да се обяви в дена на стартиране на състезанието, за да не се извадят от "прашните" папки готови стари проекти
4.Трябва да има еднаква насока на проекта, за да не може едните да бъдат по напред от другите(всмисъл има хора които разбират повече от други, и това ще доведе до предварително елиминиране на участниците които почти нищо не разбират в дадената област)
5.Да има различни области, и според това кой в каква област участва да има съответното оценяване (какво вече админ каза дизайн,код, иновация)
6.Трябва да има правила за съответната категория(не единият да е направил дизайна на photoshop а друг да е направил дизайна и и да го е разработил в *.html, *.php и т.н. , и да спечели този дето го е правил само на photoshop, просто не е коректно един спрямо друг)

7.Аз съм твърдо за сайт, не за уроци
Last edited by hishnika on Mon Jul 16, 2007 8:25 pm, edited 2 times in total.

jooorooo
Шаман
Шаман
Answers: 576

Post by jooorooo » Mon Jul 16, 2007 8:15 pm

не съм прочел всичко, но не ми се и налага... казвате уроци.. ми то преди беше с урожи и в крайна сметка се превърна на раздаване на кодове.

Урок - какво разбирам под урок, всичко.. всеки ред, всяка функция обяснена какво прави. така че според мен предната беше не за урок а за КОД. Сега казвате за сайт с критерии, замислете се колко хора ги бива по дизаин, колко по php и колко по двете. аз мисля, че са адски малко. трябва да е задължително екип от 2-ма човека (дизайнер и програматор).

Както прочетох по напред, ако е за сайт, най-добре ще е да се раздели на части, за валидация, за сложност на кода и подобни... но при положение, че е за сайт, най-добре да е един и същи сайт, да речеме forum система, и всички това да правят, защото когато са различни, всеки има своята сложност сам за себе си и не може да се определи точно.

Ако искате ще сложа един урок за TPL темплейт система с MySQL и може и това да се включи.

Другото ми предложение е победителите от миналата игра, да участват за чест и слава или поне 1-вите 5 места.

adrian
Шаман
Шаман
Answers: 370

Post by adrian » Mon Jul 16, 2007 9:48 pm

jooorooo wrote:не съм прочел всичко, но не ми се и налага... казвате уроци.. ми то преди беше с урожи и в крайна сметка се превърна на раздаване на кодове.

Урок - какво разбирам под урок, всичко.. всеки ред, всяка функция обяснена какво прави. така че според мен предната беше не за урок а за КОД. Сега казвате за сайт с критерии, замислете се колко хора ги бива по дизаин, колко по php и колко по двете. аз мисля, че са адски малко. трябва да е задължително екип от 2-ма човека (дизайнер и програматор).

Както прочетох по напред, ако е за сайт, най-добре ще е да се раздели на части, за валидация, за сложност на кода и подобни... но при положение, че е за сайт, най-добре да е един и същи сайт, да речеме forum система, и всички това да правят, защото когато са различни, всеки има своята сложност сам за себе си и не може да се определи точно.

Ако искате ще сложа един урок за TPL темплейт система с MySQL и може и това да се включи.

Другото ми предложение е победителите от миналата игра, да участват за чест и слава или поне 1-вите 5 места.

Малко не по темата се обаждам: Аз съм за урока с tpl темплейт, че в момента mute ми ги обяснява, но няма да ми навредят още уроци :)

А по темата...в момента нямам други идеи освен тия, които бяха дадени :)

SandPrince
Warrior within
Warrior within
Answers: 158

Post by SandPrince » Tue Jul 17, 2007 8:45 am

staf пак не съм съгласен с теб.
по този начин се налага едно ограничение за потребителите. смятай че тези които хич не са и чували за това което ти предлагаш да се наложи код който да е задължително испълним и така не всеки ще може да участва.
за това ето какво аз предлагам. то е почти същото като предния ми пост но съм го доразвил.

Идеята е следната:

Играта да се състои в изграждането на сайт, но само от една единствена страница. Пожелание на потребителя може да ползва php или не както и да приложи форум ако смята че така ще си улесни работата и ще придаде ефект на сайта му.
Единственото условие е сайта да е валидиран според стандартите на W3C.
Играта предлагам също да се проведе в три категории като всеки потребител ще може да участва в която си иска категория ако иска и в трите.
Ето категориите:
:arrow: "Дизайн" : в неяможе да участват потребители които са силни в областа на дизайна - визуалната част. там по скоро ще се оценява външния вид на сайта и не чак толкова кодовата му част. Разбира се кода на сайта отново ще трябва да е валидиран според W3C стандарта
:arrow: "Кодировка" : в тази категория участват потребители които са сигурни че кодировакта е силната им част. ще се оценява изпълнението на кода и няма да се гледа дизайна чак толкова.
:arrow: "Цялостен проект" : тук могат да участват потребители които знаят как да подберат добър дизайн и да боравят добре с кодировката. В тази категория ще се гледа най-строго и най-стриктно ще се оценява.

предлагам също от всяка категория да има обявени победители. дали във всяка категория ще има 1,2,3 място или за всяка категория по едно първо място и няколко поощрителни това си е решение на админа.
като най-голямата голямата награда ще е разбира се за категорията "Цялостен проект" .
Ето още една идея. всеки потребител може да участва във всяка категория с по две работи за всяка категория максимум. така ще се избегне момента с многото уроци които се изписаха в предната игра.

Според мен така ще се позволи на всички потребители да участват и никой няма да е ощетен.
не знам но според мен флаш проекти не е хубаво да участват но това си е ваше решение (както и за играта де) все пак.
айде казвайте как ви се струва тази идея.

roskata
Потребител
Потребител
Answers: 18

Post by roskata » Tue Jul 17, 2007 10:24 am

Напълно съм съгласен с мнението на SandPrince и мисля, че една страница е достатъчна за тази игра. И естествено да е валидна.

cToKaTa
Турист
Турист

Post by cToKaTa » Tue Jul 17, 2007 2:13 pm

И аз съм напълно съгласен ,но да можем да участваме със 1 проект !
Търсят се модератори -Виж
Посетете сайта ми - http://OurGroup.data.bg

SandPrince
Warrior within
Warrior within

Post by SandPrince » Tue Jul 17, 2007 2:33 pm

cToKaTa wrote:И аз съм напълно съгласен ,но да можем да участваме със 1 проект !

ами добре - всеки да има право на по 1 проект за всяка категория. така е най-добре.

mute
Шаман
Шаман
Answers: 167

Post by mute » Tue Jul 17, 2007 5:20 pm

ами дайде да го направил още по лесно даже няма да правим игра/съзтезание просто ще раздадем наградите и готово.
интересното при съзтезанията е че един печели другите не вие какво искате неможе всичко да е лесно.
Ако неможе да изпълниш уссловията губиш точки и това е ако искаш да ен губиш точки сядаш и четеш кое как се прави.
Идеята не е само да покажем кои какво може а и да научим нещо.
Точно затова говорехме днес със Стаф
все пак това е съзтезание в което ще спечелят наи добрите и талантриливите. Това че някои неможе да напише валиден код / да направи флаш анимация / хубав дизайн на фотошоп си е негов минус точно играта ще даде възможност и мотивация да научиш нещо.

kitchenbg
Потребител
Потребител
Answers: 30

Post by kitchenbg » Tue Jul 17, 2007 6:38 pm

mute wrote:ами дайде да го направил още по лесно даже няма да правим игра/съзтезание просто ще раздадем наградите и готово.
интересното при съзтезанията е че един печели другите не вие какво искате неможе всичко да е лесно.
Ако неможе да изпълниш уссловията губиш точки и това е ако искаш да ен губиш точки сядаш и четеш кое как се прави.
все пак това е съзтезание в което ще спечелят наи добрите и талантриливите. Това че някои неможе да напише валиден код / да направи флаш анимация / хубав дизайн на фотошоп си е негов минус точно играта ще даде възможност и мотивация да научиш нещо.

мдам, съгласен съм .......... трябва да има мотивация, иначе в какво би се превърнало всичко!

SandPrince
Warrior within
Warrior within

Post by SandPrince » Tue Jul 17, 2007 7:27 pm

mute wrote:ами дайде да го направил още по лесно даже няма да правим игра/съзтезание просто ще раздадем наградите и готово.

mute никак не си ме разбрал.
изграждането на един сайт даже и от една страница не е само код или само дизайн.
за това ми е и идеята да има три категории - не ме разбирай погрешно не искам да си налагм мнението.
да не би в една фирма за уеб дизайн (това е само пример) всеки да отговаря за всичко - кодировка, дизайн и прочие.
едва ли не ако е за сайт ще стане така че да бъде като няква поръчка тази игра а не като състезание.
аз си го казах в по-горния пост - независимо в коя категория сайтовете трябва да са валидирани според W3C стандартите. това малко ли е???
идеята е всички да участват а не само 10-тина човека които разбират най-много.

Post Reply