Правила на google

Search Engine Optimization. Оптимизиране, популяризиране и позициониране на сайт за търсачки.
DrViS
Потребител
Потребител
Answers: 71

Post by DrViS » Thu Nov 01, 2007 6:37 pm

StormBreaker wrote:Последно мога ли да ползвам &id= или не? Защото иначе трябва да променям страниците, които съм писъл досега и става една дълга и широка :roll:
Да, може.
Само че вместо & пиши & за да е валидна страницата :)

StormBreaker
Шаман
Шаман
Answers: 344

Post by StormBreaker » Thu Nov 01, 2007 6:40 pm

DrViS wrote:
StormBreaker wrote:Последно мога ли да ползвам &id= или не? Защото иначе трябва да променям страниците, които съм писъл досега и става една дълга и широка :roll:
Да, може.
Само че вместо & пиши & за да е валидна страницата :)
Благодаря. Знам го това за & и страницата досега ми е валидна :?:

Admin
Site Admin
Site Admin
Answers: 224

Post by Admin » Sun Nov 04, 2007 1:43 pm

jooorooo wrote:по скоро е да се избегне полкзването на линк от типа site.com/index?mode=download примерно, а вместо него а е site.com/mode/download да речеме. гугъл мрази линкове от вида ?нещо=друго&трето=пето

http://www.google.bg/search?q=%D0%9F%D1 ... BG228&aq=t

Гоогле не мрази. Омразата е човешко качество. :)
Всяка страница от вида ?promenliva=neshto&id=drugo_neshto за гоогле си е отделна страница .
Зависи просто до каква степен има тежест тази страница и до колко сериозно гоогле гледа на дадения сайт и неговите под-страници .

Svetoslav
Нов
Нов

Post by Svetoslav » Sun Nov 04, 2007 8:26 pm

Което ме подсеща да ви напомня да не приемате тези т. нар. "правила" като библията. Никой не може да ви каже как да правите сайта си - не се влиайте от нещо, което ви казва "Не прави така урл-елите, че аз не ги харесвам по този начин". Правете си сайтовете за посетителите, не за търсачките. Добър метод за това е просто да си представите, че търсачките не съществуват и единствения начин да имате нови посетители е когато някой влезе в сайта и остане толкова очарован, че го препоръча на приятел.

Malfurion
Потребител
Потребител
Answers: 73

Post by Malfurion » Sun Nov 04, 2007 9:18 pm

Да, но винаги има едно НО. Ако сайта е направен "както си искаме" Гугъл и доста от търсещите машини, няма да ни индексират на предни позииции, а не е ли вярно че половината посещения на един сайт идват от Гугъл и други търсачки?

Svetoslav
Нов
Нов

Post by Svetoslav » Sun Nov 04, 2007 9:28 pm

Аз някаде да съм казал да си правите сайтовете както искате?
Правете сайтовете си за потребителя, не за търсачките - това не значи както си искате. А направите ли го достатъчно добър за потребителя Google ще ви ранкне много добре. Google не ранква най-оптимизирания сайт, а най-релевантния! MSN а в много случаи и Yahoo все още се манипулират лесно с изтъркани трикчета от 99-та.

Admin
Site Admin
Site Admin

Post by Admin » Sun Nov 04, 2007 9:28 pm

Svetoslav wrote:Което ме подсеща да ви напомня да не приемате тези т. нар. "правила" като библията. Никой не може да ви каже как да правите сайта си - не се влиайте от нещо, което ви казва "Не прави така урл-елите, че аз не ги харесвам по този начин". Правете си сайтовете за посетителите, не за търсачките. Добър метод за това е просто да си представите, че търсачките не съществуват и единствения начин да имате нови посетители е когато някой влезе в сайта и остане толкова очарован, че го препоръча на приятел.

Правилата са библия за мен и аз ги спазвам стриктно (доколкото е възможно).

Обаче текста който си написал в твоя първи пост накрая и дето спорим за него:

Code: Select all

* Не използвайте "&id=" като параметър във вашите URL адреси, защото Google няма да индексара страниците ви.

не го виждам в правилата на google

Дописано е от някой Българин :) (съмнявам се да е Svetoslav) .

Google правилата написани в гоогле са истина и гоогле ги спазва.
Не съм видял нещо написано там което те самите да не спазват.

Не взимайте нищо написано в БГ сайт като библия. Дори и в този сайт.

:)

Svetoslav
Нов
Нов

Post by Svetoslav » Sun Nov 04, 2007 9:34 pm

Не е добавено в текста. Премахнато е от Гайда на Гуугъл. Преди месеци го имаше. Текса е от бгсео.ком. Явно не го ъпдейтват.

iwanov
Шаман
Шаман
Answers: 192

Post by iwanov » Sun Nov 04, 2007 9:36 pm

admin wrote:Не взимайте нищо написано в БГ сайт като библия. Дори и в този сайт.:)

Незначи чи сайта ако не е български пак могат да ти дранкат простотий. Може и в някакъв американски сайт пак да ва излъжат. Затова най добре да се чете директно от Google. :)

Admin
Site Admin
Site Admin

Post by Admin » Sun Nov 04, 2007 9:39 pm

Svetoslav wrote:Не е добавено в текста. Премахнато е от Гайда на Гуугъл. Преди месеци го имаше. Текса е от бгсео.ком. Явно не го ъпдейтват.

Не съм го прочел и преди месеци.
Поне не си спомням.

Гоогле си сменят правилата и човек трябва да е в час.

Все пак дълбоко вярвам, че спазват тези правила и ако човек може да прочете между редовете ще
види, че наистина се спазват в нужната степен ( без да прекаляват) .

Locked