Ефект на Флаш галерия

Здр.

Малко го зациклих....

опитвам се да набутам текста ето така:

1bt9.jpg



Код:
menuPic = new XML();
menuPic.ignoreWhite = true;
var startingY:Number = display_mc.list_mc._y;
var bottom:Number = 320;
var direction:String;
menuPic = new XML();
menuPic.ignoreWhite = true;
menuPic.onLoad = function(success) {
	var spacing:Number = 30;
	numimages = this.firstChild.childNodes.length;
	spacing = 70;
	for (j=0; j<numimages; j++) {
		this.picHolder = this.firstChild.childNodes[j];
		this.thumbHolder = display_mc.list_mc.createEmptyMovieClip("thumbnail"+j, j);
		this.thumbHolder._y = j*spacing;
		this.thumbLoader = this.thumbHolder.createEmptyMovieClip("thumbnail_image", 0);
		this.thumbLoader.loadMovie(this.picHolder.attributes.thmb);
		this.thumbHolder.title = this.picHolder.attributes.title;
		this.thumbHolder.main = this.picHolder.attributes.main;
////////////////////////////////////////////////////////////              
this.createTextField ("IME", this.getNextHighestDepth(), 200, 200, 50, 20);
                IME.html = true;
                IME.htmlText = "<U>Savage rlz</U>" ;
///////////////////////////////////////////////////////////
		this.thumbHolder.onRelease = function() {
		};
	}
};
menuPic.load("xmlphoto.xml");

Ама като пъхна твоя код за текст в цикъла въобще не илиза нищо.
 
Да :) . Казвайки :
Код:
this.createTextField ("IME", 80, 200, 200, 50, 20);
ти се обръщаш в случая към XML-а . Пробвай нещо такова (пример) :
Код:
_root.createTextField ("IME", 80, 200, 200, 50, 20);
Имаме ли напредък :)
 
Весела Коледа....!

Пак обацхе не става...

Като го напиша с _root.createTextField() - няма проблем....
Обаче като се опитам да го ръгна в някой мулви клип не става нищо.....

_root.display_mc.list_ms.createTextField().... опитвам се да бутна текста да стане част от скрол менюто
 
Здр.

Благодаря за помоща успях да се оправя с текста... трябваше да го напиша .text и почна да го изкарва....

Проблема сега е че текста е под маска и тя не го показва, с маски във флаш не сам работил много и незнам как да настроя текста така че да се вижда под маската.... Видях че ако настроя текста да е статик се показва... но не намерих как да му задам с АС да стане статик... :(

Поздрави
 
Не можеш да го направиш статик .
Знаеш ли как се ползват маските ? (не че има голяма философия)
Има проблем с динамичните текстови полета и маските. Не знам защо Адоб не го оправят :roll: .
Има разни начини за решаване. Може текста да е отвън маската, да ползваш едно поле. Разгледай и това .
По същия начин работи и scrool . Можеш да ползваш maxscroll maxhscroll за да зададеш къде да спира. Ама сложно става нещо.
С такива работи не съм имал среща и не знам дали мога да съм ти особено полезен.
 
Здр. Отново.....

Виж намерих някакъв подобен списък но не го схващам как точно работи...

var list:Array = ["Adrastea", "Amalthea", "Ananke", "Callisto", "Carme", "Elara", "Europa", "Ganymede", "Himalia", "Io", "Leda", "Lysithea", "Metis", "Pasiphae", "Sinope", "Thebe"];
var startingY:Number = display_mc.list_mc._y;
var bottom:Number = 120;
var direction:String;
function buildList() {
var spacing:Number = 30;
for (var i = 0; i < list.length; ++i) {
var name:String = "infoBar" + i + "_mc";
var y:Number = i * spacing;
display_mc.list_mc.attachMovie("infoBar", name, i);
display_mc.list_mc[name]._y = y;
display_mc.list_mc[name].moonName_txt.text = list;
display_mc.list_mc[name].moonNum_txt.text = i + 1;
}
}
function scroll() {
********


Ako искаш мога да ти пратя фла файла...
Ако може да ми кажеш как да адна туй чудо в моя код че не успях...

Благодаря
 
Не ми беше мн известно атакМуувиКлип .. да видиме какво аз разбрах
Код:
var list:Array = ["Adrastea", "Amalthea", "Ananke", "Callisto", "Carme", "Elara", "Europa", "Ganymede", "Himalia", "Io", "Leda", "Lysithea", "Metis", "Pasiphae", "Sinope", "Thebe"]; // създаваме арей с имената
var startingY:Number = display_mc.list_mc._y; // определяме стартовата точка за Y
var bottom:Number = 120; //и крайната
var direction:String; 
function buildList() {
var spacing:Number = 30; //едно число, което ще представлява разстоянието между текста
for (var i = 0; i < list.length; ++i) { //започваме цикъл .. ще се изпълни от i 0 до i броя на имената в арея с имената
var name:String = "infoBar" + i + "_mc"; //създаваме имената на мууви клипчетата. Те ща са във вид infoBar0_mc , infoBar1_mc etc
var y:Number = i * spacing; //задаваме разстоянието за всеки новосъздаден(закачен) мууви клип. Ако разстоянието е 0 за първия, ще е 30 за втория, 60 за третия ..
display_mc.list_mc.attachMovie("infoBar", name, i); //закачаме клипчето. Първо ще се закачи infoBar0_mc на дълбочина 0, след това infoBar1_mc на дълбочина 1 .. сещаш се :)
display_mc.list_mc[name]._y = y; 
display_mc.list_mc[name].moonName_txt.text = list[i]; // задаваме текста в moonName да е равен на съдържанието на съответния номер в арея с имената.
display_mc.list_mc[name].moonNum_txt.text = i + 1; // задаваме да показва и номер.+1 е, защото броенето започва от 0.
}
}
:)
 
Здр.
Имам въпросче свързано с зарежданетоте на картинките...
Ето една картинка

45584zp0.jpg


Въпроса ми е как да направя този сив квадрат в който се зареждат картинките. Аз като зареждам картинки зареждам само картинката ....А и другото е как да маркирам коя картинка в момента се гледа...


Благодаря!
 
Ами как :?
[ime].onRollOver = function () {}
Няма ли да стане и ако не що ?
За сивия квадрат ... имаше един начин дет съм го забравил :shock: .. но и така става :
Код:
import flash.geom.Rectangle;
var muuvi:MovieClip = funkciq();
var pravougulnik:Rectangle = new Rectangle(0, 0, 100, 40);
muuvi.scrollRect = pravougulnik;
function funkciq():MovieClip {
    var mc:MovieClip = this.createEmptyMovieClip("container", this.getNextHighestDepth());
    mc._x = 100;
    mc._y = 100;
    mc.opaqueBackground = 0x000;
    return mc;
}
Ver 2
Код:
this.createEmptyMovieClip("kvadrat_mc", this.getNextHighestDepth());
kvadrat_mc.beginFill(0x000000, 50);
kvadrat_mc.lineTo(100, 0);
kvadrat_mc.lineTo(100, 100);
kvadrat_mc.lineTo(0, 100);
kvadrat_mc.lineTo(0, 0);
kvadrat_mc.endFill();
//това е по глупаватия начин :))
 
ЗДР.

Аз го напражих по малко по друг начин... Направих го на картинка и я вкарах в библиотеката и от там го жикам с атачБмп ако не бъркам...

Обаче имам проблем не мога да го наредя като хората зад картинките.....
Аз го вкл. кам цикъла и ако имам 5 картинки така създавам и още 5 квадратчета ама се получава едно мазало...
 
Ми не го включвай в цикъла :)
И гледай на какъв Depth го слагаш и не трябва да има проблеми.
 
А как да го бутна зад всяка картинка (нямам в предвид кое да е отгоре кое отдолу знам че това се прави с depth)... виж картинката на задната страница... имаме един фон и послеле едни квадратчета с кант и вътре в тях се зареждат картинките....

Та тия квадратчета ми създават ядове
 
Ааа :) Мислех, че става въпрос за сивия квадрат ..

Рамките ги редиш по същия начин по който редиш и мууви клипчетата нали ? Ако искаш може да си напишеш рамка извън цикъла и да я вкараш в мууви клип и след това с duplicateMoovieClip.
Освен това мисля че лоудъра може да зареди повече от един елемент. Може и така да пробваш(разбра ме мисля). :?
 
ЗДР.

Разбрахте..... проблема е че като се опитам да го направя и става тотално мазало....

Немога да си напиша кода като хората....
 
Здр.

То че стана стана като го сложих на нула, ама 1)как да позиционирам картинката вътер да е посредата; 2) как да сложа някакво растояние м/у квадратите, че са лепнати един за друг?
Благодаря
 
За разстояние просто направи квадрати, които са .гиф или .пнг и имат празно място .. сешташ се :)
Може по същия начин и да наместиш всичко :)
 

Горе