Интересува ме как става като се свържа с wi fi ми излиза...

negusnmg

Registered
Интересува ме как става като се свържа с wi fi ми излиза една страница за достъп
BBcode уроци: [
4548.png[
]
BBcode форум:
4548.png

естествено ме интересува и как да направя така че да могат да се регистрират с смс и да получават парола и лог име като отговар ....
мерси предварително!
 
И на мен ще ми е интересно някой да пише в темата.

off// Попринцип това законно ли е ? Имаш рутер, ако някой иска интернет пуска регистрация с SMS и го получава за 48 часа, примерно?
 
negusnmg каза:
предполагам че трябва да е цмс с база данни и т.н.
пример близоо /не е реклама/

Аз пък нещо не те разбрах, как ще стане с CMS, на него ще му трябва рутера да е отключен и съответно, ако някой се свърже и се опита да влезе в някоя страница да му излиза page с логин форма, където да въведе своят username и парола, ако ги е закупил.

Че ще му трябва база данни, ДА. Но как точно ще стане с php.

Ще трябва да се забрани достъпа до интернет от рутера на всички, освен определен списък, в който са добавени адресите на дадените компютри, които са заплатили. [/i]

Като цяло нямам идея как ще стане, ако някой има нека пише.
 
на картинката която съм дал е от такова но не мога да цитирам от къде точно
пример :
име на мрежата : мегаплан
като отидеш на безжични връзки на компа долу в дясно и цъкнеш ти излиза мегаплан че е без парола но когато се канекнеш ти пише че ще изисква допълнителни неща и като си отвориш браузера ти излиза тази страница
ако имаш пасс и юзер влизаш ако не никъде не може да ходиш и ти се презарежда пак тази страница
нямам си на идея как става но ще се радвам някой да помогне мога само да гадая
цмс,аксес поинт ,рутер настройки и т.н. напълно невеж съм но е интересно а на близооо даже ти пише до кога си платил което е + :D
 
Може би ти трябва малко повече умения, защтото това си е доста работа.
инсталираш си Linux(трябва да го научиш) и си правиш таблица. трябва да си направиш така, че всики да могат да се логват в рутера, но да не получават auth. След това правиш exec(това е функция която изпълняваш linux команди), и съответно си правиш различните проверки. Виж за cisco router( аз не съм ги ползвал).
 
неразбирам нищо от линукс
точно за това моля за подробности но найстина подробно таблици настройки всичко което е необходимо кое как се прави
по ефтини вариянти няма ли?
 

Горе