Спешно! Как да свържа....

choko_h

Registered
Здравейте!
Моля ви ако можете кажете ми как мога да свържа два компютара в мрежа така че да използвам интернета и на двата. Обаче има една подробнаст нета е на ADSL иначе кабела го имам ПЛС ако някой може да помага много е спешно.
Благодаря предварително!
 
Ако можеш още тази вечер ще съм ти мн благодарен защото ми трябва за сега :shock: ще чакам отговор ПЛС ако някой друг знае да пише тази вечер мн ви моля :wink:
 
Вариант 1 - Единя става рутер с 2 лан карти под линукс - малко iptables и е перфектен
Вариант 2 - Купуваш си някой рутер :)
Вариант 3 - Купуваш си суич :)

Общо взето това са вариантите, ако някой знае друг начин може да напише ще ми е интересно и на мен (само не ми казвайте windows:))
 
не бе пичове няма да стане така и не искам да вържа два телефона а два компа според мен може да стане чрез Win Proxy ама не съм сигурен :twisted:
 
:) Слушай ме сега...
Отиваш в магазина и питаш: Искам да свъжа 1 пц-та, кажете ми НАЙ-ефтиният начин. ;)

Sonik_Blast каза:
Вариант 1 - Единя става рутер с 2 лан карти под линукс - малко iptables и е перфектен
Вариант 2 - Купуваш си някой рутер
Вариант 3 - Купуваш си суич

Общо взето това са вариантите, ако някой знае друг начин може да напише ще ми е интересно и на мен (само не ми казвайте windows:))
Виж вариянт 2 и 3 и сам си реши кое ти е по изогдно.
 
ами значи и аз съм на ADSL и съм вързал два компа, само си взех една допълнителна лан карта и няма проблеми
ама не ми се пише сега че започва мача. иначе ще напиша как съм го направил. а сега като се сещам ........... има такава тема и в дата.бг, просто потърси там :?:
 
Ако имаш 2 жаг-а на лан картата може с програмка да се отървеш, но ако нямаш руутер или сутч.
 
Moe лично мнение, е че най-доброто, което може да се направи в тази ситуация е да се купи един суич и човека да не се занимава с ненадежни системи и глупости...
Другото ми любимо решение по темата си е един линукс рутер с дистро по избор, бързо, надежно, лесно, ефикасно.
 

Горе