Ако не спазя договоа с Глобул...

misho

Registered
Идеята е следната. Има един телефон, който е 219лв, но с карта го дават за 59лв. За целта се подписва договор за 2 години. Проблема е, че месечната вноска на този план е 30лв. :shock: Ако подпиша договора и взема телефона, но не платя нито една вноска какво ще стане? Могат ли да ми направят нещо повече от това да ми закрият номера? Нямам никакви други номера към Глобул, така че няма как да ми спрат други номера.

Спирането на номера ще ти е най-малкия проблем, ако разбира се захванат за тия 100тина лева или там колко са.
Не си ли видял в договора какво пише, би трябвало да пише и за твоя случай, който го обмисляш :)
Ще те съдят най-вероятно и ще платиш и разходите по съдилищата, и телефончето ще излезе бая скъпичко накрая.

Не звучи добре. НЕ съм чел договора, за щото не съм подписвал такъв. За сега просто си търся варианти да ми излезе по-евтино. :D Преди две години си взех телефон към Глобулс карта и просто я зарязах и наруших договора. Тогава месечната сметка беше 5 или 10лв. Последиците бяха само 150лв по-малко за телефона. :)

Плащаш неустойка по договора, тоест там примерно ти остават 23 вноски по 30лв плащаш ги на един път и това е.

MontefuckeR каза:
Спирането на номера ще ти е най-малкия проблем, ако разбира се захванат за тия 100тина лева или там колко са.
Не си ли видял в договора какво пише, би трябвало да пише и за твоя случай, който го обмисляш :)
Ще те съдят най-вероятно и ще платиш и разходите по съдилищата, и телефончето ще излезе бая скъпичко накрая.

Точно така се прави. Поне при БТК е така. Накрая ти идва едно писъмце с всичко което трябва да плащаш (таксите, разходите по съдилищата и т.н.). Съседа имаше да плаща около 120лв. и накрая плати около 350 :shock:

И всичко това се проточва 2-3 години...едва ли ще ръгнат да те гонят за 50-60 лева в началото...самата процедура докато ти отнемат номера е около 6-7 месеца...до година..след още една година ти искат парите вече.Ако си решил изобщо да не ги плащаш няма как да стане...Може и след 5 години да е, но ще си ги платиш.По - добре виж някой познат ако иска да си взима карта може да ползваш да ти вземе телефона или нещо такова измисли.

vinsbg каза:
И всичко това се проточва 2-3 години...едва ли ще ръгнат да те гонят за 50-60 лева в началото...самата процедура докато ти отнемат номера е около 6-7 месеца...до година..след още една година ти искат парите вече.Ако си решил изобщо да не ги плащаш няма как да стане...Може и след 5 години да е, но ще си ги платиш.По - добре виж някой познат ако иска да си взима карта може да ползваш да ти вземе телефона или нещо такова измисли.

Специално за случая с БТК нямаше и месец даже. Всичко се разви много бързо :p

Горе