Знчи днеска пускам си компютъра и чувам едно силни бръмчене. Още до като зареди операционната система го изключих и го отворих да видя какво става. И какво да видя 2 см прах навсяаде. Почистих насякаде, но не съм почистил и вентилатора на виодето защотот тр да я вадя че да мога да видя самия вентилатор дали е затлачен и това хич не го направих. Пуснах пак компа и си бръмчи, реснах го пак бръмчи и на третия път спря да бръмчи. Викам си охаа опрай са
. Викам си я чакай да питам чичо гугал от каде ли е бил проблема и дали може да има усложнения и намерих тема със същите симптоми. И в нея пише, че това бръмчене било от студа и смазването на вентилатора и си помислих че е от захранването и в това време вече бяха минали 5 мин от както спря да бръмчи и чета, че щом е спрял вентилатора да бръмчи това 100% значи че е изгорял
и си ивкам малииииии ся кво праийм и в същотот време осъзнах че ми мирише на кабели :? почна все по силно да мирише на кабели и веднага се усетих че нещо става и до като се наведа да помириша отзаде компа дали мирише нещо и дали има пушак изведнъж изгасна :shock: . Цъкам копчето нетръгва. Извадих му кабела на захранването и гас кам сервиза. Отивам там и тос ми вика еми май цялото ти захранване е изпаткало. Донесе ми едно ново сложи го и беше извадил един кабел на видеото и компа тръгна, обаче гледа видеото не се върди вентилатора. Гледа и вика малииииии прах на парцали :x Върна старото захранване изклиучи видеото и пусна компа и той тръгна. Следователно се оказва проблема от видеото. Извади го той огледа дали има нещо на платката и видими щети няма и ми вика може да е само вентилатора и компа да е изгаснал от защита от прегряване, но трябва да се провери някакъв чип, защото можели да бъде повреден и от там нататак нова видео карта...
И притеснението ми е дали е голям шанса е се е преебала само от 1 път прегряване защото изръсих цяла заплата за тази видео карта преди година горе/долу( GeForce 9600 gs). Моля който разбира да си каже мнението :?
И притеснението ми е дали е голям шанса е се е преебала само от 1 път прегряване защото изръсих цяла заплата за тази видео карта преди година горе/долу( GeForce 9600 gs). Моля който разбира да си каже мнението :?