Братовчеди...

Vladkata

Registered
Добре, значи имам втора братовчедка, тя има първа братовчедка, каква ми се пада на мен :D?! Аз мисля че не ми е роднина, защото нали се прекъсва роднинската връзка?

Admin

Registered
Може да ти е братовчедка може и да не ти е.
Зависи каква връзка ти имаш с нея а не братовчедката ти.

Можеш да имаш брат и той има първа братовчедка и ти пак д анямаш кръвна връзка с нея.
Примерно ако брат ти ти е полу брат по бащина линия. Примерно.

Може тя да му е братовчедка по майчина линия и така ти нямаш връзка с нея.

Vladkata

Registered
admin каза:
Може да ти е братовчедка може и да не ти е.
Зависи каква връзка ти имаш с нея а не братовчедката ти.

Можеш да имаш брат и той има първа братовчедка и ти пак д анямаш кръвна връзка с нея.
Примерно ако брат ти ти е полу брат по бащина линия. Примерно.

Може тя да му е братовчедка по майчина линия и така ти нямаш връзка с нея.

Много сложно стана :D... Предполагам е никаква, щом днес научавам че се пада братовчедка на братовчедка ми :D...

EDIT: Като напиша 'братовчедка' в Google не ми харесват резултатите... Може и роднина да ми е :D...

EDIT 2: не мисля че ми е братовчедка, защото я е от роднинската връзка на 2-рата ми братовчедка, а аз нямам нищо общо с тази часто от роднинската връзка.

nom3r1

Registered
Малко да се намешам в темата :D не че има значение, за някои .. но преди около година и нещо един приятел ми каза нещо.. - щом не ти е намаса, значи ти е ник'ва/ник'в.

Разбирайте го както искате, но до някъде има смисъл :)

relax4o

Registered
Никаква няма да ти е, защото моите втори братовчеди са братовчеди с моите първи, но с другите му първи, нямам нищо общо.

K0ceTo

Registered
Втора братовчедка ти е когато е дъщеря на братовчед или братовчедка на майка ти или баща ти. Нейната братовчедка може да е дъщеря на брат или сестра на нейния баща/майка които по този начин стават също братовчеди на баща ти/майка ти, тоест тя ти е също 2-ра братоовчедка.

tedo96

Registered
BBC91 каза:
Някакви скрити помисли ли имаш към нея че така се интересуваш :D :twisted:
И аз си помислих за това... Сигурно е забравил вече за ямболската принцеса... :D

Vladkata

Registered
О, Тедо, не съм я забравил, затова я моля за съзтезания. Относно братовчедката - не ми е братовчедка, питах баба ми и защото аз съм роднина с бащата на втората ми братовчедка, а въпросното момиче е от страна на майката, не ми е роднина.

Горе