Вируси ?

Teodotko

Registered
Вярно ли е , че има вируси които могат да накарат компютъра да даде на късо / изпуше / гръмне или нещо подобно :D :D

Незнам да ли ще гръмно ,но има вируси който ще го направят така ,че все едно е гръмнал :D

Някъде бях чел, че по време на някаква война имало вирус, който по незнайно какъв начин убивал оператора :idea: Но не знам дали е вярно...

А да изпуши... ем до сега не съм виждал такъв, но на теория е възможно. Ако влезе в BIOS и забрани да се върти перката на процесора(примерно) той ще изпуши. На теория.

Едно от нещата, които запомних от зелената книга за компютри, който прелистих преди 5 години, беше - Не си играйте с Биос-а. Ако нещо се обърка, примерно при ъпдейт, се молете при рестарта залената лампичка да не мигне за последно, защото тогава дъното заминава за кофата. Казано с по-прости думи - ако вирус ти влее в найстройките на Биоса и се пробва да го пренастройва със сигурност ще си търсиш ново съно след това. :lol:

Ами попринцип е възможно това, но е трудно да се стигне до самия биос!
+това частта, която е записваема е много малко(вероятно под килобайт), което означава, че трудно може да се запише нещо върху тази част от него!
:)

Преди бях намерил много интересен линк за този ми ти вирус 666 , но ... сега нещо не мога да се справя.
Ако не се лъжа , вируса разбутваше oпресняването на монитора , на повече или по-малко херци също не помня :) но ефекта беше УоУ.
Taка ,че не се притеснявай за дъното си :D

Вируси убийци - по непотвърдени данни съществува и такава категория вируси. Те не повреждат данни или каквото и да било друго, но убиват оператора. Такъв вирус са използвали в КГБ като крайна мярка на защита на компютрите им през студената война. Вируса се е казвал 666 и е обърквал до такава степен мозъчните вълни че е причинявял невероятно главоболие и смърт. Много любопитни хакери, кракери и американски експерти и програмисти са се опитвали да откраднат вируса но никой още не е успял...

Replace каза:
Преди бях намерил много интересен линк за този ми ти вирус 666 , но ... сега нещо не мога да се справя.
Ако не се лъжа , вируса разбутваше oпресняването на монитора , на повече или по-малко херци също не помня :) но ефекта беше УоУ.
Taка ,че не се притеснявай за дъното си :D

Вируси убийци - по непотвърдени данни съществува и такава категория вируси. Те не повреждат данни или каквото и да било друго, но убиват оператора. Такъв вирус са използвали в КГБ като крайна мярка на защита на компютрите им през студената война. Вируса се е казвал 666 и е обърквал до такава степен мозъчните вълни че е причинявял невероятно главоболие и смърт. Много любопитни хакери, кракери и американски експерти и програмисти са се опитвали да откраднат вируса но никой още не е успял...
Да, ама това може да стане на по-старите операционни системи от типа Уиндоус!
Защо? Защото с новите технологий няма как да се накара дори видеокартата да смъкне под 65 херца обновяването на монитора, понеже вече в днешно време връзката - видеокарта-монитор е дигитална!
Тоест не се плаши :?:

За мене единствения вирус, който може да повреди един компютър е задклавиатурното устройство..

Възможно е,гледал съм презентация,където беше показан BIOS вирус,който остава в компютъра дори след флашване...

Аз глупости от сорта на "КГБ направи вирус дето убива оператора с вудо магия" не ми се коментират но първия път когато имахме проблем с windows сървър
операционна система и звъннахме на support-a.
Американците разбраха какъв е проблема още по телефона и ни обясниха, че трябва да си купим еди кое си обновление за да тръгне при което ние отказахме и настояваме, че след като са ни продали вече нещо струващо 800$ то трябва да работи при всякакви условия и т.н. скандал.

При което те ни питат "Как е Ип адреса ви?" и ние докато го диктуваме и
те влизат вътре и почват да работят и да инсталират и да кодират без това да се вижда на екрана.
Без да съм задал, че може да се влиза през, без да съм давал пароли без нищо.
Значи този може да си прави каквото иска?

Е това е вирус вече.
Вирус/ троянец маскиран като операционна система и се прави от microsoft и даже струва пари.

Ми ако някой псевдо хакер се добара до този вход дето е уж само за support-a?

Ми ако support-a реши, че нещо трябва да знаят?

Тези са хубави хора и не работят за ЦРУ. Само малко. :)

admin каза:
Аз глупости от сорта на "КГБ направи вирус дето убива оператора с вудо магия" не ми се коментират но първия път когато имахме проблем с windows сървър
операционна система и звъннахме на support-a.
Американците разбраха какъв е проблема още по телефона и ни обясниха, че трябва да си купим еди кое си обновление за да тръгне при което ние отказахме и настояваме, че след като са ни продали вече нещо струващо 800$ то трябва да работи при всякакви условия и т.н. скандал.

При което те ни питат "Как е Ип адреса ви?" и ние докато го диктуваме и
те влизат вътре и почват да работят и да инсталират и да кодират без това да се вижда на екрана.
Без да съм задал, че може да се влиза през, без да съм давал пароли без нищо.
Значи този може да си прави каквото иска?

Е това е вирус вече.
Вирус/ троянец маскиран като операционна система и се прави от microsoft и даже струва пари.

Ми ако някой псевдо хакер се добара до този вход дето е уж само за support-a?

Ми ако support-a реши, че нещо трябва да знаят?

Тези са хубави хора и не работят за ЦРУ. Само малко. :)

Напълно си прав според мене microsoft произвеждат тези вируси за да може като ти се скапе компа да отидеш и да забучиш пак 1000 лв за нов комп и така те си правят по-голяма печалба.

Не всичко е световна конспирация.Много от Уиндоусите,който използваме са пиратски копия с вграден malwarе..

FestarBG каза:
Не всичко е световна конспирация.Много от Уиндоусите,който използваме са пиратски копия с вграден malwarе..

Защо мислиш, че използвам за сървър нередовен windows сървър.
Купил съм си ги за фирма още преди години и всичко им е на 6.
За какви пиратски копия говориш?

LiRiX каза:
Някъде бях чел, че по време на някаква война имало вирус, който по незнайно какъв начин убивал оператора :idea: Но не знам дали е вярно...

А да изпуши... ем до сега не съм виждал такъв, но на теория е възможно. Ако влезе в BIOS и забрани да се върти перката на процесора(примерно) той ще изпуши. На теория.
Някои компютри имат хардуерна защита от прегряване(изключва се като достигне зададена максимална температура), но повечето асемблирани май нямат.

awe 4e ima takiva virusi ima ta shtom az se dobarvam do kodove za 4evei troqnci i kvi li ne oshte gadini te li nema da mogat da praat takiva virusi?
vsushnost sum siguren 4e te prosto poznavat kopiutrite tolkova dobre 4e mogat da komandvat kopiutrite kak li ne

Горе