Втори огневи веал (firewall) на Fedora 10

Някой има ли проблеми с инсталиране на HP принтер с Fedora 10

• Аз имах, и инсталирането на принтер с binary driver plugin си е направо голям слалом.

Votes: 0 0.0%
  • Не всички НР ползват такава вложка.

Votes: 0 0.0%

• Общо гласове
    0

user_f10

Registered
Пробвах за кодирам системата (Fedora 10) обаче много се бави инсталацията и после ми разказва играта при настройките.
Ако инсталирам втори огневи вал на системата (Firewall) дали няма да блокирам принтера!? Ако знаете някой подходящ пакет за Fedora 10 може да го пробваме и обсъдим. Аз намерих един с пиктограма на замък и се чудя как да го инсталирам така, че да мога да го махам после без да срутя цялата операционна система. Не че е някакъв проблем да я преинсталирам, обаче принтерът с тази вложка за драйвера всеки път ми разказва играта.

не схванах нищо
нито какво има общо "огнения вал" :)D) с принтера нито нищо
аз съм с HP принтер и Cups го кара безпроблемно на 64 битовата 10ка

iptables е достатъчен файъруол

Какви принтери и firewalls, какви 5 лева те гонят бе, пич !?
Не виждам смислена причина firewall да трупясва принтера.
А и за какво са ти толкова firewalls, като имаш iptables (ако знаеш, как да ги ползваш) ?

Просто питам, ако някой има някакъв опит. На мене една Firewall ми стига. Аз така и така нямам нищо на компютъра, но имам примерно книжа на клиенти, защото съм преводач, за които не е желателно да има разни утечки насам-натам. А колкото до принтера мога да го трупясам за закуска безпроблемно. Вече имам колекция от Test Pages от три инсталации - лично от HP от RedHat и от немския сървър. В интерес на истината инсталацията на HP беше най-добрата, но не ми се занимава да я възстановявам.

Горе