Имам 2 въпроса:
1.Как да разбера кой е използвал прокси за да влиза в сайта ми, като се има впредвит, че при всяко посещение се запазва ИП-то му в базата данни?
2.Как да направя така, че който използва прокси да не може да отвори сайта, да му излиза някакво съобщение по мой избор?[/url]
1.Как да разбера кой е използвал прокси за да влиза в сайта ми, като се има впредвит, че при всяко посещение се запазва ИП-то му в базата данни?
2.Как да направя така, че който използва прокси да не може да отвори сайта, да му излиза някакво съобщение по мой избор?[/url]