Въпрос за системата CuteNews :)

krisku

Registered
Снощи и тази сутрин нямаше какво да правя и си инсталирах системата CuteNews, от приятели и от рийдъм файла разбрах, че можело да се направи така, че новините да се показват на главната страница, трябвало да се inculdne нещо, някъде.
Това нещо го намерих, от една опция в самата система, но незнам къде да го поставя, в някакъв индекс ала бала, днес за пръв път я инсталирам тази система, хареса ми, че не използва база данни, а именно дб се замества с текстови файлове, но както и да е.
Та въпроса ми е да ми обясните по-подробно как става и най-вече къде, как да добавя това животно за да могат добавените новини да се показват на главната страница.
Също така искам да попитам има ли превод на българкси за този КМС, защото аз почнах да си го превеждам, но ако има официален моля дайте линк да си го слагам направо.
Също така, имам още някое въпросче, изтеглих си някакъв адон за принт, къде трябва да го сложа пак пише някакъв темплейт ала бала, но нищо не ловя.
И другият ми въпрос е може ли както в моя случай имам форум ИПБ, и в сайтчето, да направя така, че да се появяват последните теми от Форума?
Благодаря предварително и приятна вечер :)

Pr0oF

Registered
1)Кода които ти се дава, си го слагаш в 1 php файл и от там вече ще ти излизат новините.
2)Български език мисля че няма, поне не съм попадал защото не съм се интересувал.
3)За статистиката на форуна ако няма такъв урок в сайта ще се пробвам да ти намеря.
4)А тоя мод които си изтеглил провери няма ли readme.txt.

mute

Registered
По принцип за какво ти е този БГ език всичко можеда си промениш от контол панела
странно е че няма БГ след като е правена от българин

jooorooo

Registered
Да няма ГБ език.. сега порових, защото бях го превел и му бях направил доста МОД-чета, но не го намирам. :(

krisku

Registered
Pr0of ясно, че трябва да го сложа в някакъв пхп файл, но кой точно - това ме интересува мен..
И за мода има рийдъм, но незнам в кой файл да добавя кода..
Индекси, кой, точен път, ала бала.. :(

mute

Registered
за да ти показва новините сложи кода в индекса примерно
<?php
include ("cutenews/show_news.php");
?>

мисля че беше така
слагаш кода където искаш да ти са новините и те ще се покажат ;)

Pr0oF

Registered
@krisku :
@mute вече ти обясни за новините, просто си отвори нов файл да речем news.php и добави кода който ти изписва програмата в една от опцийте.
А за мод-а в readme файла би трябвало да ти изпише кой файл да редактираш / замениш или как точно да го направиш.
Принципно без да видим не може да ти помогнем с точност :)

krisku

Registered
Ами проблемът е то1но там, че незнам къде да бутна, кой ред ала ала.
На всички системи индексите мисля, че са еднакви, дпреди доста време се заинмавах с уеб дизайн, но просто така, цмс-и , форуми и някакви сайтчета на дриъмуевър, но с пхп никога, и моля да ми кажете точно под кой ред на индекса нещо ...

Pr0oF

Registered
Хубу, ще ти го обясня по....
Start > All programs > Accessories > Notepad
Пишеш
<?php
include(път до файла show_news.php); //мисля че така се казваше файла
?>
Сейфаш и затваряш.
После просто като си прегледаш файла през браузъра ще ти изведе новините.
Ти каза че имаш познания по дизайн.На пръв поглед новините няма да ти харесат, затова отиваш на Edit Templates и започваш да си коригираш ЦСС файла.
Няма нищо сложно нали ?

ivov

Registered
програмата трябва ли да се регистрира, за да ми показва новините в индекса? т.е. самата програма си има няколко файла и в някои от тях се запаметяват новините. като отворя индекса искам освен сесията за логване да ми излизат и новините.знаете ли пдобна програма на бг?

Горе