Въпрос за таблица ?

r0073x

Registered
Има ли начин да се зададе някакъв размер на таблица и колкото и да се пише в нея, тя да не се разтяга, а съдържанието да се разпределя по редове в нея ?
 
Еми задаваш и width, чрез CSS и готово, height го остави на auto. Ама с таблица не съм сигурен, как ще се получи, по-добре ползвай div!
 
<table style="width: 250px;">
<tr>
<td style="width: 100%;">
Lorem ipsum е един от най-често използваните в печатарството безсмислени текстове, служещи да запълват със съдържание онези елементи от графичния дизайн, в които иначе се предполага да стои дълъг свързан текст. На английски такъв вид текст се нарича dummy text или placeholder text, като на български и двата термина могат да се срещнат непреведени.
</td>
</tr>
</table>
С <div>

<div style="width: 275px;">
Lorem ipsum е един от най-често използваните в печатарството безсмислени текстове, служещи да запълват със съдържание онези елементи от графичния дизайн, в които иначе се предполага да стои дълъг свързан текст. На английски такъв вид текст се нарича dummy text или placeholder text, като на български и двата термина могат да се срещнат непреведени.
</div>
 

Back
Горе