Въпрос за шрифт

mitko876

Registered
Здравейте,
Искам да ви питам за скрипт. Ако примерно даден текст от страницата ми е с шрифт който не се среща често и човека който разглежда страницата няма дадения шрифт браузъра автоматично да тегли и инсталира шрифта без да пита
Мерси предварително

mitko876

Registered
Ако е само това ще е супер
ей сега ще го кача на сървара да пробвате
Ето тука
Шрифта на бутоните трябва да бъде като горния надпис Димитър Вулджев

emicha123

Registered
Не може. Няма да се дърпат. В най-добрия случай потрибителя, ще бъде питан дали да го дръпне или не, като лично аз н такова съобщение ще натисна "no". Другия варянт е с флаш. Import-ване на шрифт все още не се прави с html/css. Мисля, че в CSS 3.0 ще има такова нещо.

Rex

Registered
защо просто не го направиш на снимка ?

Снимай си текста и си сложи текста(снимката).

Ако е за линк може да е като бутон без да се разбира много много.

Така нестава ли ? :roll:

Soul_Stealler

Registered
Имаше начин този шрифт да се конвертира с програма и да стане на отделни символи и т.н.
И после се нагласяше през css, но нито помня, нито знам как става :roll:

emicha123

Registered
Soul_Stealler каза:
Имаше начин този шрифт да се конвертира с програма и да стане на отделни символи и т.н.
И после се нагласяше през css, но нито помня, нито знам как става :roll:
И ако видя сайт без текст, ами с картинки ще се смея много... :lol: А и това са много картинки, натъкмяването ще е луда работа, особено при повечко текст. Кода ще е супер дълъг. Един ред текст ще е да кажем 30-40 реда. Какъв е смисъла? :wink:
До автора - за какво са ти такива шрифтове? Текста най-добре се чете на някой "базов" шрифт. Логото го направи картинка и готово. Няма смисъл от глезотии. А за флаш - в google потърси за import flash font.

Soul_Stealler

Registered
Не не.
Нямах това в предвид.
Под символи имах в предвид че ги конвертира в такъв файл, който се посочва чрез css ;)
Пак се пише текст, само че браусъра разпознава шрифта дори и да го няма на компютъра :wink:

Slavei

Registered
mitko876 каза:
Здравейте,
Искам да ви питам за скрипт. Ако примерно даден текст от страницата ми е с шрифт който не се среща често и човека който разглежда страницата няма дадения шрифт браузъра автоматично да тегли и инсталира шрифта без да пита
Мерси предварително

CSS 2 има такава функционалност

@font-face {
font-family: ime_na_shrifta;
scr: url (pyt_do_shrifta.eot);
}

Но първо трябва да конвертираш шрифта с този инструмент, за да може да го вградиш (embedding) в сайта:
http://www.microsoft.com/typography/web/embedding/weft3/
Имай в предвид, че не всички шрифтове може да ги конвертираш. Обикновенно платените не могат.

пп
ето ти четиво:
http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/fonts.html#font-descriptions

jooorooo

Registered
mitko876 каза:
забелязах много е смотано че само OpenType стават пък TrueType не става

има начин, с програма за редактиране на шрифтове (има много такива), го отваряш и го записваш като OpenType

Горе