Дали да изтрия phpbb_search_wordmatch?

boater

Registered
Здравейте,
Администрирам phpbb форум и всяка седмица му правя бекъп. В началото файлът със съдържанието беше поносимо малък, но към днешна дата е към 33МВ. Забелязах, че в базата, най-голямата таблица е phpbb_search_wordmatch - в момента тя има над 222 хил записа и е ~5.5МВ. Следващата по големина е phpbb_search_wordlist с 41 хил записа. Въпросът ми е ще има ли фатални последствия ако изтрия съдържанието на тези две таблици с помоща на phpMyAdmin? Свързани ли са по някакъв начин с други?

Access

Registered
ми мисля,че ще има щото сички работи там са свързани едно с друго и е логично като ги изтриеш да даде отражения :)

а можеш и да пробваш направи си бекъп и пробвай после ако се прецака нещо ще си върнеш старите данни с бекъп-а :)

boater

Registered
Ами направих пробен форум и пробвах да ресторна този файл - естествено даде грешка точно при възтановяването на данните от тази таблица.
Редактирах файлът .sql файлът, като изтрих всички wordmach и ресторът мина без проблем. Не мога да дам категорично мнение колко успешно е минала процедурата, защото имах други ядове с ресторнатият форум...
Има още един минус - аз плащам на хостинг доставчика ми на трафик и в момента съхранявам ненужни данни, които са около 3% от него и растат с всеки изминал ден.

Горе