Да има текст в Balnk докато не кликне с мишка

travoltino

Registered
Искам да си направя на сайта за коментарите когато се отвори бланката за писане да се изписва текста "Моля пишете на кирилица" и когато кликнат за писане да изчезне нещо като в search form !?? Не зная дали точно тук ми е мястото за тази тема

Код:
onclick="if(this.value=='Моля пишете на кирилица') this.value='';"

слагаш го на бланката input ли е , textarea ли е ддз-все едно
8)

Пробвай така:

Код:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>

<head>
	<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1251">

<title>Untitled 1</title>
</head>

<body>

<input type="text" value="Моля пишете на кирилица" onclick="if(this.value=='Моля пишете на кирилица') this.value='';">

</body>
</html>

ами става въпрос за Wordpress а ето аз как опитвам
Код:
<p><textarea  name="comment"  id="comment" cols="90%" rows="11" tabindex="4" onclick="if(this.value=='Моля пишете на кирилица или коментари ви няма да бъде публикуван това можете да направите от долу  Езика на писане Благодаря! ') this.value='';" ></textarea> </p>
но не става !!

travoltino каза:
ами става въпрос за Wordpress а ето аз как опитвам
Код:
<p><textarea  name="comment"  id="comment" cols="90%" rows="11" tabindex="4" onclick="if(this.value=='Моля пишете на кирилица или коментари ви няма да бъде публикуван това можете да направите от долу  Езика на писане Благодаря! ') this.value='';" ></textarea> </p>
но не става !!

Сложи и едно
Код:
value="Моля пишете на кирилица или коментари ви няма да бъде публикуван това можете да направите от долу  Езика на писане Благодаря! "

Код:
<input type="text" value="Моля, пишете на кирилица!" onclick="if(this.value=='Моля, пишете на кирилица!'){this.value='';}">
Бачка... тествано!

В крайна сметка ползвай едно от тия:
Код:
<input type="text" value="Моля, пишете на кирилица!" onfocus="if(this.value=='Моля, пишете на кирилица!'){this.value=''}" onblur="if(this.value==''){this.value='Моля, пишете на кирилица!'}">
Код:
<textarea onfocus="if(this.value=='Моля, пишете на кирилица!'){this.value=''}" onblur="if(this.value==''){this.value='Моля, пишете на кирилица!'}">Моля, пишете на кирилица!</textarea>
1вото е с input а 2рото с textarea :?:

travoltino каза:
Искам да си направя на сайта за коментарите когато се отвори бланката за писане да се изписва текста "Моля пишете на кирилица" и когато кликнат за писане да изчезне нещо като в search form !?? Не зная дали точно тук ми е мястото за тази тема
Това в head:
Код:
<script type="text/javascript">
function seetext()
{
var ttf=document.getElementById("text");
ttf.focus();
ttf.value="Моля, пишете на кирилица.";
}
window.onload=seetext;
</script>
Това в body, ако ти е за input, ако е за просто сменяш тага.
Код:
<input type="text" id="text" onclick="if (this.value=='Моля, пишете на кирилица.') this.value='';" onblur="if (this.value=='') this.value='Моля, пишете на кирилица.';"/>

Горе