Хрумна ми една идея. Да се направи някаква кампания сред българските сайтове за популяризиране на кирилицата. Първоначално ще се види кои сайтове са склонни да участват и на всичките ще се направи така, че при писане на коментари, и т.н. да се приемат само символи на кирилица... Т.е. ние ще направим някакъв готов скрипт, който да се интегрира лесно и той ще прави така, че ако са въведени символи на латиница коментарът(примерно) да не се приема и да връща грешка.
Разбира се трябва да има някои изключения, примерно някои абревиатури с латински букви и т.н.
По този начин всички ще са задължени да пишат на кирилица и след няколко месеца искат, не искат вече ще са свикнали да пишат на кирилица.
Как мислите, дали това има бъдеще?
Разбира се трябва да има някои изключения, примерно някои абревиатури с латински букви и т.н.
По този начин всички ще са задължени да пишат на кирилица и след няколко месеца искат, не искат вече ще са свикнали да пишат на кирилица.
Как мислите, дали това има бъдеще?