Замяна на Die

sentenello

Registered
Здравейте.
Проблема ми е следния. Правя си следното нещо.
Код:
if ($_POST['prati']){

$domakin = $_POST['domakin'];
$gost = $_POST['gost'];
$obosnovka = $_POST['text'];
$ime = $_POST['ime'];
$prognoza = $_POST['prognoza'];
$chars = "SET CHARACTER SET cp1251";

if (empty($domakin) || empty($gost) || empty($obosnovka) || empty($ime) || empty($prognoza)){
    echo "<center><b><span style='color:red; border:0px solid #2f2f2f; padding:2px; margin:2px; '>Грешка - Има празно поле!</span></b></center><br/>";
  die ("*Всички полета са задължителни!");
  }
  $add = "INSERT INTO fanpredicts (domakin, gost, text, ime, prognoza ) VALUES ('$domakin', '$gost', '$obosnovka', '$ime', '$prognoza')";
 $query = mysql_query($add);
 echo "<center><b><span style='border:0px solid #2f2f2f; padding:2px; margin:2px; color:#d2c100; '>Прогнозата е изпратена за одобрение</span></b></center>";
 }

Проблема тук е че когато има празно поле и сайта се прецаква тъй като това
Код:
die ("*Всички полета са задължителни!");
спира доизпълняването на сайта. Пробвах да го заменя със
Код:
echo
но така ми го изпълнява докрай и ми изкарва хем. Грешка - Има празно поле, хем Прогнозата е .....

Та това е :wink:

if ($_POST['prati']){

$domakin = $_POST['domakin'];
$gost = $_POST['gost'];
$obosnovka = $_POST['text'];
$ime = $_POST['ime'];
$prognoza = $_POST['prognoza'];
$chars = "SET CHARACTER SET cp1251";

if (empty($domakin) || empty($gost) || empty($obosnovka) || empty($ime) || empty($prognoza)){
echo "*Всички полета са задължителни!"; } else {

$add = "INSERT INTO fanpredicts (domakin, gost, text, ime, prognoza ) VALUES ('$domakin', '$gost', '$obosnovka', '$ime', '$prognoza')";
$query = mysql_query($add);
echo "<center><b><span style='border:0px solid #2f2f2f; padding:2px; margin:2px; color:#d2c100; '>Прогнозата е изпратена за одобрение</span></b></center>";
}
}
Едитнах си мнението ;)

Горе