Зареждане на батерия - смартфон

Vladkata

Registered
Здравейте! Проблем ли е ако понякога оставям смартфона да се зарежда цяла нощ? Защото четох че не е нужно при тези батерии да се чака да ти падне батерията и т.н., т.е. можеш да си го зареждаш когато искаш по колкото искаш (не е нужно да го чакаш да се зареди)? Така ли е?

Благодаря предварително!

rosko

Registered
Така е, но гледай на месец да му правиш за всяка седмица по едни пълен заряд/разряд! Зареждаш, разреждаш до нула и така.

Vladkata

Registered
Ами аз всеки ден като отида на училище го разцъквам, докато съм там и батерията му пада всеки ден... Но а играя на игри, приложения, телевизия си гледам :D... Значи няма проблем ако да речем го оставя една вечер да се зарежда - цялата вечер? Иначе си го тощя стабилно :D...

relax4o

Registered
Не съм сигурен, обаче, когато се зареди батерията, би трябвало да спре подаването на напрежение към батерията.

xmmm

Registered
relax4o каза:
Не съм сигурен, обаче, когато се зареди батерията, би трябвало да спре подаването на напрежение към батерията.

Добре и на лаптопите по принцип е така, а много хора са ми казвали, че когато примерно си вкъщи и си на ток, трябва да махаш батерията въпреки, че е заредена - и аз не знам дали е така, просто споменавам :D

Vladkata

Registered
xmmm каза:
relax4o каза:

Добре и на лаптопите по принцип е така, а много хора са ми казвали, че когато примерно си вкъщи и си на ток, трябва да махаш батерията въпреки, че е заредена - и аз не знам дали е така, просто споменавам :D

Не махам батерията... Въпреки че е зареден е включен в захранването, защото така процесора и видеото работят на максимална производителност :}. След това естествено го изключвам...

relax4o

Registered
Когато се работи на лаптопа е хубаво да е включен в тока. По принцип на седмица-две му правя пълно разреждане на батерията и после пак я зареждам и оставям да си работи на директно захранване, като естествено не махам батерията.

Vladkata

Registered
Писах във форумите на Андроид България. Ето отговор, за чудещите се като мен:

Код:
Няма проблем, не се притеснявай   След като свърши времето за зареждане, електричеството към телефона се прекъсва. Аз също от години наред си зарджам телефоните през нощта и съответно са включени в мрежата през цялото това време.
ПС. Не знам дали съм ти разбрал правилно върпоса... Иначе принципно можеш да си го зареждаш когато, и където, и за колкото време пожелаеш без това да се отрази на негативно на батерията  Само първите няколко пъти е хубаво да се направи пълен цикъл на заряд-разряд на батерията.

relax4o

Registered
Е, значи, правилно съм си мислил. След като изкара текста "Батерията е заредена" и трябва да прекъсва подаването на напрежение към батерията.

Горе