Зашо така?

Kahn_Fan

Registered
Имам регионален сайт. ( на някой си град ) Освен моя сайт има и още 1-2 които също са за моя регион ( със същата насоченост ).

В моя сайт новините се обновяват на няколко часа... че и по често а в другия сайт се пускат по 2-3 новини на ден и заема доста завидна позиция в гугъл, а моя сайт е едва на 5-та страница.
Другите сайтове които са преди моя в гугъл правят някакви минимални посещения в сравнение с моя и пак са преди мен...
Може ли да ми кажете как да го изкарам нагоре... Какво е нужно за да излезе напред...

Ще съм наистина много благодарен на всеки който помогне! :cry:

MontefuckeR

Registered
Домейна е част от това, което искаш.Неможе сайта да се казва "mp3-folk.com" а вътре да няма нищо общо с mp3 нали разбираш?!
Също така важно е от колко време са дадените сайтове твоя може да е от 2 дена, а онзи от 2 години.Виж съветите на гоогле за по-добра оптимизация! и не слагай фреймове гоогле не ги обича!Трябва ти време...

Admin

Registered
MontefuckeR каза:
Домейна е част от това, което искаш.Неможе сайта да се казва "mp3-folk.com" а вътре да няма нищо общо с mp3 нали разбираш?!

Е това къде го прочете?
Под секрет да ти споделя, че не е вярно.

Admin

Registered
Kahn_Fan каза:
Имам регионален сайт. ( на някой си град ) Освен моя сайт има и още 1-2 които също са за моя регион ( със същата насоченост ).

В моя сайт новините се обновяват на няколко часа... че и по често а в другия сайт се пускат по 2-3 новини на ден и заема доста завидна позиция в гугъл, а моя сайт е едва на 5-та страница.
Другите сайтове които са преди моя в гугъл правят някакви минимални посещения в сравнение с моя и пак са преди мен...
Може ли да ми кажете как да го изкарам нагоре... Какво е нужно за да излезе напред...

Ще съм наистина много благодарен на всеки който помогне! :cry:

Дай url адресите към твоя сайт и към някой друг сайт който ти е конкурент.
само url адресите дай.
Примерно web-tourist.net, а не http://web-tourist.net.
За да не видят темата.

Kahn_Fan

Registered
Моя сайт е:

zaralii.eu

А другия който давам за пример е:

stara-zagora.com

Моя в гугъл излиза на 5-та страница като напишеш Стара Загора, по горният който съм дал за пример излиза на 1 ва страница, 2-ра позиция!?
Долу горе доколкото знам по едно и също време са тръгнали и 2-та сайта.

п.п - Ще помоля без упреци, че е готова система и тн... Засега ще е така, за по-нататък незнам! :roll:

MontefuckeR

Registered
admin каза:
MontefuckeR каза:

Е това къде го прочете?
Под секрет да ти споделя, че не е вярно.
ами сам стигнах до този извод, след много тестове, ако искаш мога да се поровя в архива ми и да ти дам демо как стигнах до този извод :?

Admin

Registered
Видях и двата сайта.
Не са стартирали по едно и също време.
Твоя е на една година, а другия на 7 пъти повече. :)
Има архив от 2002 година а теб още не са те открили.
http://web.archive.org/web/*/http://www.stara-zagora.com

Акто цяло твоя сайт е по добре оптимизиран.
Имаш мета тагове.
Гледам, че имаш и акаунт в google.
Доста неща са по добре от неговите но все пак твоя сайт няма
тежест. Гоогле не му се доверява още.

Ако ти си на мястото на гоогле какво ще направиш?

Ще дадеш повече доверие на сайта stara-zagora.net и по често ще го
пускаш напред.
Защо ли?
Ами защото той е доказал от 7 години, че е постоянно online.
Тоест този сайт не е еднодневка.
През тези 7 години съдържанието му не се е сменило коренно.
Все си е за "Стара Загора" а не примерно за компоти.

Аз мисля, че ако се напънеш ще го минеш по ПР, добра оптимизация и т.н.
но ще мине доста време преди гоогле да ти гласува доверие равно на
неговото.

Не знам да ли ме разбра но ще ти трябва време и търпение.

Ако бяха сайтовете на една възраст щеше да ти е по-лесно.

Горе