Защо затвориха IT-Place?

преди няколко дена Стаф им писа и доколкото разбрах нямат средства да поддържат сайта, което е жалко :? имаше много полезна информация

Не вярвам да нямат средства.
Kолко иска един такъв сайт? Един хостинг, който могат да го платят с една реклама.

То аз за един банер там на туриста съм готов да платя хостинга. :)

Може да искат да правят нещо друго на този домейн.

Админ ако не вярваш питай ги.Преди време имаше голям срив в сайта, изгубиха доста информация.До колкото си спомням наложи се да се преместят на собствен сървар и сега сигурно са затруднени финансово и не могат да го плащат.

Е какво да им пиша?
Кой ще ми отговаря на въпросите?

Просто е жалко, че сайтове като it-place се затварят а такива като
уроци/крадци.нет остават, защото има кой да плаща за техните сървъри
и реклама.

Колко пари ще е поддръжката на сървъра? Дайте да съберем колкото трябва.
Грехота е такива сайтове да затварят!

Web-tourist-a може да си позволи някакво платено банерче или текстов линк там.
Мога да уговоря още пари от реклама от читави хора но не знам дали щще стигнат.
Ако е бил нает сървър разходите са поне 100 лв. на месец . :?
Не е лесно събирането на толкова пари.

admin каза:
Web-tourist-a може да си позволи някакво платено банерче или текстов линк там.
Мога да уговоря още пари от реклама от читави хора но не знам дали щще стигнат.
Ако е бил нает сървър разходите са поне 100 лв. на месец . :?
Не е лесно събирането на толкова пари.

По скоро към мин 200 лв за нает сървър, като гледам цените на гото.бг. И то за няква умрела конфигурация.

там имаше интересни уроци, ако може да се направи нещо да се използват тук, ще е много хубаво.

200 лв. си е доста на месец.
Все пак може да се спаси работата но те явно вече са решили, че няма да го бъде.

Аз лично не бих махнал такъв сайт и бих намерил начин да го хоствам някъде.

Не знам какво процесорно време използва it-place но със сигурност не е
повече от web-tourist .

Не разбирам и не е моя работа.

B13_Savage каза:
Ще е добре ако преместят уроците тук :)

Уроците си бяха добре там . :)
Сега някой :wink: други сайтове ще се възползват и ще ги препишат.

По-принцип it-place няма право да мести уроците където и да е без разрешението на авторите .
Поне така си мисля.

Друг е въпроса,че скоро ще си ги видят в нета под чуждо име . :)

admin каза:
B13_Savage каза:
Ще е добре ако преместят уроците тук :)

Уроците си бяха добре там . :)
Сега някой :wink: други сайтове ще се възползват и ще ги препишат.

По-принцип it-place няма право да мести уроците където и да е без разрешението на авторите .
Поне така си мисля.

Друг е въпроса,че скоро ще си ги видят в нета под чуждо име . :)

ясно ми ми е, че трябва разрешение от авторите, но щом са спряли сайта най-вероятно имат сериозни причини. Едва ли са финансови. Пък и съобщението може да се изтълкува, като - ще се развива в друга посока.

Финансови са проблемите.
Информацията е от първа ръка.

Това е края на най-авторитетния сайт за уроци в нета.
Почвам да се притеснявам и за "туриста" като се случват такива неща.

admin недей така бе човек!Как така се притесняваш за туриста?Недей да ни плашиш чи та вечер няма да мога да спа..!

Уважаеми потребители!

Съжеляваме много, че се наложи да спрем сайта [it-place.net]. Причината за това не беше толкова финансова, колкото мотивираща :-(

Но човек разбира за ценноста на нещо едва след като го загуби, в случая ние загубихме мотивацията към разработката на сайта, което беше голяма грешка! Ние разбрахме за нуждата на българските потребители от такъв сайт, след като получихме стотици писма и запитвания и осъзнахме, че този сайт наистина помага на други и всъщност изпълнява целта за която беше създаден.

Поради тази птичина сайта ще бъде отново възроден и този път ще се опитаме да завършим мисията си, да създадем помощник на всеки един разработчик и да го напътстваме в неговите деяния!

Благодарим ви много за коментарите и за това че оценявате нашия труд, както и труда на другите разработчици на сайтове, като този тук!

Поздрави!

Mutatos

Страхотно, драмата свърши, хвърляйте кърпичките :)

Уважаеми потребители,

след многократни ваши запитвания, които получихме след спирането на страницата, видяхме че усилията ни - не са били напразно. Поради тази причина ще възродим отново нашия портал с цел да помагаме на всеки, който се интересува от компютри, интернет и програмиране. Надяваме се всеки от вас да оценява нашия труд и за вбъдеще да продължава да участва редовно в сайта и да допринася с каквото може.

За да може да улесним процеса на комуникация между потребителите и да можем винаги да бъдем актуални и да помагаме, искаме да дадем шанс на талантливи потребители да се изявят, като станат модератори в нашия форум. Набираме модератори по следните теми: PHP, MySQL, Java, C++, .NET, JavaScript, Ajax, XML, Photoshop, Flash, Linux, Windows... За длъжността на модератор не можем да предложим заплащане. Всеки който има интерес нека пише на еМаил: itplace[at]gmail.com накратко с какво се занимава и от какво се интересува. Ще се радваме на вашите писма.

В рамките на няколко седмици подготвяме сайта с напълно нов дизайн и подобрения! И след неговото стартиране ще се радваме да чуем вашето мнение, критика или желание!

Благодарим Ви и се извиняваме за прекъсването! Вие сте тези, които възраждате отново нашата мечта, да помагаме и подобряваме знанията на всички, които се интересуват от компютърни науки!

Браво лично аз очаквам още един добър сайт като този тук и ще чакам стартирането на it-place.net :)

Горе