Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Бележка: This feature may not be available in some browsers.
Още не сме приключили , форумът ни е на английски , а ако не го знаем - на къде ?
Затова ще ви покажа как да си направите сложите бг език във форума ви .
Изтеглете езиковия файл от тук . Разархивайте го .
1. Отворете админ панела и се логнете с вашето име и парола
2. Отидете в менюто за управление на езиците , а то се намира :
LOOK & FEEL -> Languages -> Import a Language
3. Натиснете бутона "Browse.." или ако ви е на бг ще пише "Разлистване" и посочете пътя до ipb_language.xml след което файла трябва да се изпише в прозореца
4. Изберете как да се показва езика пред потребителите. За целта в третото поле въведете "Bulgarian" или нещо друго по избор.
5. Изберете бутона "Import XML Language Set"
6.Вкарахме българския език , но не е като подразбиращ се език . За да го вкараме като подразбиращ се език :
LOOK & FEEL -> Languages -> Manage Languages
и натиснете Bulgarian ( Make Default Language ) .
7. За да не ви се получат иероглифи , трябва да оправите charset-a на html страниците на форума като поставите Уникод UTF-8 . Отидете на :
TOOLS & SETTINGS -> System Settings -> General Configuration
и задайте utf-8 в полето Document character set .
Вече би трябвало да имате напълно преведен IPB 2.1.5 на Български език.
Превода не е пълен , не е преведен админ панела . И ако получавате грешка в административния панел поради липса на езиков файл това значи че липсват точно тези файлове които не са преведени и можете да ги копирате от папката /cache/lang_cache/en/ в папката която сте създали за този езиков пакет.
dashe каза:Пробвай на windows-1251
Или само 1251 бях го правил така и стана ..
Няма официален превод на български за админ панела, сядаш и почваш да превеждаш.kokuhop каза:dashe каза:Пробвай на windows-1251
Или само 1251 бях го правил така и стана ..
мерси оправих го в самия форум да е на бг ама ако кажеш сега и от къде да оправя и админ панела да стане на бф ще си златен