Защо търсачките винаги са .php?q=

kWo_2

Registered
почти всеки сайт и специално търсачките винаги а търсената фраза е .php?q=
Защо слагат q?
 
Аз знам че е query, но значи не е нещо специално за което да се използва в повечето слудаи ? :)
 
kWo_2 каза:
Аз знам че е query, но значи не е нещо специално за което да се използва в повечето слудаи ? :)

Не ,не е.
Ето тука е: http://web-tourist.net/login/login/newsearch.php?wtsearch=n&newsearch=asd&x=22&y=5

Ползва се щото е кратко.
 
всеки ползва някаква променлива за да взима думата която се търси.. била тя q или search или там за каквото се сетиш .. няма никакво значение как ще я кръстиш разбира се като се ограничиш в големината .. по кратко по добре :D ..
 
Няма никакво значение каква буква или дума ще има. Може и да е page.php?tursene= Просто после се $_GET-ва буквата или думата и се филтрират резултати от дб по гетнатата дума.
 

Back
Горе