Заяждане

relax4o

Registered
embaka каза:
relax4o каза:
embaka каза:
PHP:
echo sprintf('%.2f', 1+2.3);

А защо не направо printf() ?

шот сигурно връща форматиран стринг

И какво пречи ? sprintf() се ползва точно в случаи като горния ти пример. Където трябва да се присвои форматирания стринг.

embaka

Registered
relax4o каза:
embaka каза:
relax4o каза:
А защо не направо printf() ?

шот сигурно връща форматиран стринг

И какво пречи ? sprintf() се ползва точно в случаи като горния ти пример. Където трябва да се присвои форматирания стринг.

??? някакъв проблем ли имаш, че не мога да разбера какво общо има въпроса на човека с твоето питане? ако нещо не ти е ясно отвори нова тема

relax4o

Registered
Нямам проблем. Просто обяснявам на теб какво, защо и как. Нали за това е форума.

Аз нямам питане. Просто казвам, че няма смисъл от echo sprintf(), защото printf() е точно за тази цел.
sprintf() се ползва в последния ти код, който си дал, а именно да се присвоява някъде, или да се ползва в някоя функция като подаване на параметър.

В момента ти го правиш на проблем, защото си твърдоглав и не приемаш съвети. Най-много заради обясненията си пак да получа бана.

relax4o

Registered
embaka каза:
и какъв е проблема, че пак не мога да разбера, това беше пример с echo и с променлива работи и в двата случая, съответно ще му свърши работа, какво се обясняваш в случая?

Ти пък какво ми се стряскаш. Не мога ли да те поправя. Караш ме да си изям бана ли ?

Пак ти казвам, няма проблем, но практически е по-добре да се ползва printf(), вместо echo sprintf(). Аз не мога да разбера на теб какъв ти е проблема, че го обръщаш на проблем.

Плюс това, не си единствен във форума. Друг ще види темата и може да разбере разликата, която ти упорито не улавяш.

ЕДИТ: Спирам въпроса. Да не бях се мъчил да те поправям. Пак аз ще изям бана и без това съм си на косъм.

embaka

Registered
ако на някой не му е ясно може да си прочете за какво се използва и как. това, че ти явно си решил да правиш критики или да се правиш на интересен си е твоя работа, в случая не беше указано точно как иска да използва резултата, като цяло аз ползвам sprintf, защото има повече възможности от printf, но ти като си толкова на ясно вземи обясни на всички кое кога се използва, че и аз не знам защо и как се използва

Като си на косъм от бан, кво въобще се заяждаш, нямаш ли друга работа или гледаш само да спамиш?

Горе