Правя форум за сайта си ама дайте идея как да направя точно да показва различна картинка пред името на категорията и пред темата в зависимост от това дали е прочетена от този потребител или не :?:
Е това мога да го направя. Аз питам как да го направя в БД-то. Да направя отделна таблица, в която ще има id-тото на темата и всеки като я отвори темата в друго поле да му се записва никаа или неговото ид ама така ми се струва много хамалско... По-добри идеи :idea:
По-добре използвай сесии - така няма да товариш сървъра и да пълниш БД-то.
Пробвай да добавяш айдитата на прочетените теми в сесиен масив. И после когато потребителят отвори форумът, за всяка тема да се търси в масива нейното айди и ако го намери една картинка, ако ли не - друга.
Е да ама като се затвори браузера става манджа с грозде....
Пък и в сайта ми използвам промишлено количество сесии - само тези ми липсват
Какъв е принципа в phpbb?