Инсталиране на торент система

LuXiRiS

Registered
1.Ще инсталираме програмката Easy PHP 1.8 която ще свалим от тук
2.След като превършим с инсталацията на програмката ще ни трябва Btit Tracker програмката която ще свалим от тук (това е най-новата версия)
3.След като я свалим я резархивираме в папка tracker която поставяме в папката на D:\Programs\EasyPHP1-8\www\tracker
4.Сега ще настроим туко разархивираната програмка значи влизаме в папката и и после в include и после отваряме файла config.php и ето намираме следните няколко реда и конфигурираме така:
/////////// End of User Configuration ///////////
$dbhost = "localhost"; <- това не го пипайте
$dbuser = "root"; <- това също не го пипайте
$dbpass = ""; <- и това не пипайте!
$database = "test"; <- името на базата данни, която направихте с phpMyAdmin
//Tracker's name
$SITENAME="Please change my site name"; <- името на вашия торент сайт
//Tracker's Base URL
$BASEURL="http://localhost"; <- тук напишете IPто си, след което добавете "/tracker" Пример: http://83.148.72.38/tracker
//Tracker's email (owner email)
$SITEEMAIL="tracker@localhost.org"; <- тук може да напише вашия емайл, но не е задължително

Сеифнете и излезте!
5.Сега конфигурираме настройките за нашия тракер : Напишете във вашия браузър "http://127.0.0.1/mysql/".В празното поле от ляво на бутона "Create" напишете "tracker" и цъкнете "Create".
Сега от падащото меню в лявата част на страницата, където пише "Home" изберете името на вашата база данни, която преди малко направихте (в случая избирате "tracker").
След в горната част на страницата изберете "SQL". После от новоотворилата цъкнете на бутона "Browse" и отворете файла "database.sql", който се намира в EasyPHP1-8\www\tracker\sql
Цъквате долния бутон Изпълнение (този под "Browse") и сте готови.

6.Сега напишете в браузъра си "localhost/tracker" или "ip-то ви/tracker" и торента ще ви се зареди.
Сега се регистрирайте в него. Отворете отново phpMyAdmin (напишете в браузъра "http://127.0.0.1/mysql/" )
От лявата част на страницата изберете базата данни, която по-рано направихте ( tracker ). След това под този падащ прозорец в лявата част ще се появи текст. Цъкнете на "Users" и в дясната страна (главния прозорец) цъкнете на "Прелисти". Сега някъде долу, в края на страницата ще намерите името, с което преди малко се регистрирахте във вашия торент. Като намерите името, цъкнете на една писалка, която пише върху лист. Ще ви се отвори една голяма таблица. В нея намерете поле с име "id_level" то се пада 4върто по ред. Срещу него в най-дясната част има едно продълговато прозорче, в което пише 1 или 2. Променете го на 8 и сте готови. По този начин вие сами си зададохте "Owner" права ( права на собственик ) в торента ви.

Ако има Проблеми Казвайте!

Admin

Registered
Това трябваше да е в уроци и да има картинки към него.
Имаш лична папка и може да качваш картинките там.
За по нагледно.
Както са писани и останалите уроци.

ЕДИТ:

Видях, че има и урок.
НЕ е зле да сложиш някакви картинки а аз да кача файловета на хостинга.

Dido_net

Registered
LuXiRiS каза:
Admin с удоволствие но екрана ми е на 2 и не излизат хубаво ВЪОБЩЕ :cry: :(
:lol:
Ти да не земеш да снимаш с някво фото апаратче,бре? :lol:
Ползвай копчето PrtSc от клавиатурата ти, после влез в пейнт и натисни Edit>Paste :wink:

LuXiRiS

Registered
Xex не :) Ем Начи аз съм си разтегнал екрана за да имам и на телевизора да мога да гледам филми :lol:

Dido_net

Registered
LuXiRiS каза:
Xex не :) Ем Начи аз съм си разтегнал екрана за да имам и на телевизора да мога да гледам филми :lol:
:shock: :shock:
Кък си го разтегнал бе? Т'ва да не ти е пластелин :shock:

luudman

Registered
Аз лично ПРЕДПОЧИТАМ някакъв друг Торентен Тракер понеже на НЯКОИ които аз се Опитах да ползвам неставаха за нищо !!! За мен ХУБАВ ТРАКЕР е Xbits ;) :D 8) :wink:

vankata_es

Registered
Моя е проблем е като напиша IP-то си и след това "/tracker" ми излиза:Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
192.168.3.125
07/22/07 19:45:32
Apache/2.2.4 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.4 OpenSSL/0.9.8d mod_autoindex_color PHP/5.2.1

Моляя Ви помогнете :cry:

The_Killer

Registered
Като си бях инсталирал по едно време и аз имах такъв проблем пробвай да го сложиш така че да го отваряш само с ИП-то да не е в друга папка.

Горе