Какво е нужно да се направи такава игра..

phpbot

Registered
http://tegan.drakensang.com/

освен unity 3d ... идея :) php нужно ли е и каква програма да мога да вкарам играта със php

Пич да се изразиш по ясно можеш ли?
Друго което е тая игра която гледаш няма нищо общо с аматйорското Unity3d изцяло е писана на Java :) и как да вкараш с php не разбрах

Да и аз до колкото видях играта използва Java.
Самата регистрация и другото се прави чрез php а може и чрез друг сървърен език въпросът е да си вкараш данните за играта в базата данни.
Не съм добре запознат с правенето на игри за това повече информация, ще ти даде друг.

Моля да пишат хора който разбират :)
Забравих да допълня че съм приказвал лично със хората който са направили сайта и е правена със Unity 3d играта и хората ми предложиха да я купя за доста голяма сума обаче във бг не разполага всеки човек и да мога да пиша умея перфектно php,java,javascript но не и unity поне не перфектно..

И пак казвам МОЛЯ ДА ПИШАТ ХОРА КОЙТО СИ РАЗБИРАТ ОТ РАБОТАТА, а не аматьори.. :) Благодаря предварително.

phpbot каза:
Моля да пишат хора който разбират :)
Забравих да допълня че съм приказвал лично със хората който са направили сайта и е правена със Unity 3d играта и хората ми предложиха да я купя за доста голяма сума обаче във бг не разполага всеки човек и да мога да пиша умея перфектно php,java,javascript но не и unity поне не перфектно..

И пак казвам МОЛЯ ДА ПИШАТ ХОРА КОЙТО СИ РАЗБИРАТ ОТ РАБОТАТА, а не аматьори.. :) Благодаря предварително.

Явно не знаете кога един програмист е перфектен, а само си блещолевите наляво и надясно, но добре... нека изключим това :D

А и перфектния програмист ще знае как се правят тези неща.

1. Защо реши, че сайта има общо с PHP в момента ? ASP, JSP няма ли ?
2. След като си ги питал, защо направо не ги пита как става номера ?
3. Как така умееш перфектно JavaScript, а не умееш 3d Unity ? Та нали 3D Unity може да се пише и на JavaScript.
4. Как така умееш перфектно Java, а не се сети за JSP като вариант ?

Понякога изхвърляте някои аргументи, които сами по себе си не можете да защитите.

Не се заяждам, но просто ставате смешни като почнете "аз мога да пиша перфектно на еди си кой език" и утре излизат 20 теми, защото не можел да си направи сам играта.

И, ако обичаш полека с езика, защото и аз чисто и просто мога да кажа, че си аматьор ;)

@phpbot

Такава игра от сам човек е много трудно да я направиш неможе да си хем перфектен дизайнер хем перфектен програмист.Неможе да си перфектен във всичко.Другото което трябва да имаш основни познания поне по Level design, а и друго както се изрази аматйори сигорен съм, че имаше предвид мен повярвай ми имам повече познания от теб по GameDev сигорен съм. ;) :)
А ако се захванеш сам да правиш такава игра ще ти отнеме години да я направиш. : )

TryMe каза:
2. След като си ги питал, защо направо не ги пита как става номера ?
3. Как така умееш перфектно JavaScript, а не умееш 3d Unity ? Та нали 3D Unity може да се пише и на JavaScript.
4. Как така умееш перфектно Java, а не се сети за JSP като вариант ?

Понякога изхвърляте някои аргументи, които сами по себе си не можете да защитите.

Не се заяждам, но просто ставате смешни като почнете "аз мога да пиша перфектно на еди си кой език" и утре излизат 20 теми, защото не можел да си направи сам играта.

И, ако обичаш полека с езика, защото и аз чисто и просто мога да кажа, че си аматьор ;)

2. Кой продавач ще ти каже как сам да си направиш продукта му? :D
3. Не мога да разбера бъзикаш ли се или си сериозен. Работил ли си с unity3d? Защо реши, че познания по един език (== синтаксис) ще ти позволят веднага да почнеш да работиш с 3D компютърна графика, да разбираш цялата организация на нещата в unity3d, да правиш 3d модели и т.н и т.н. Езика за програмиране в случая е най-малкото нещо, което ще трябва за работа с unity3d. Да не говорим, че javascript-a, който се ползва в браузъра и този в unity3d имат общо само синтаксиса.

Към автора на темата:
Има един тон материали за Unity3d в интернет. Забрави за php/asp/jsp - нямат общо с играта или поне не директно. Имай предвид, че 3d графиката (на програмистко ниво) не е нещо лесно.

Unity3d не е Game maker. Има drag-and-drop на модели, доста добър и функционален интерфейс, но за почти всичко ще трябва да пишеш код. И то трябва да разбираш това, което пишеш.
С Unity3d можеш да направиш почти всичко. Не е 'бебешка програма'

За 3 не говорех сериозно, а исках да се пошегувам с ПЕРФЕКТНИЯ програмист.

За 2 - е естествено, че няма да му кажат, просто го карам малко да се замисли и да не блещолеви просто така и да нарича аматьори хората.
Виждал съм го колко знае и за мен според неговото описване, той също е аматьор.

И все пак искам да ми каже какво значи "умея перфектно".

StormBreaker Ти си страхотен човек :) държиш се на ниво благодаря ти много... за точният отговор а не като някой хора ги питаш те питат тебе ...

Английски форум - питаш и ти отговарят
Руски форум - питаш и теб те питат
Български форум - питаш ... и ти обясняват колко си тъп.

Предварително се извинявам за спама но от така написано мнение
" освен unity 3d ... идея php нужно ли е и каква програма да мога да вкарам играта със php " не знам как разбрахте въобще за какво говори автора.
:shock:

Прочетох снощи темата, днеска пак я прочетох , и вс още изпитвам странни смесени чувства.
1) Играта която е дадена по-горе е на JAVA. Това стана ясно, няма смисъл да го коментирам.
2) Надявам, се че този който каза ,че U3d е аматьорска, не съди по мойте калпави уроци.http://unity3d.com/gallery/demos/live-demos Ако някой ме убеди ,че това е аматьорско , лично ще разтрелям лаптопа си и заминавам в манастир.
3) Езика за програмиране може да ти е всеки. Нещата стигнаха до такава точка, вече всичко на всички езици можеш да направиш.// Това е друг въпрос до колко е оптимално....//

До Автора , Ако искаш такава игра, има готови примери за unity, навсякъде в интернет. Разгледай ги , дай COPY/PAste на някой от нещата и изгради нещо твое, макар и грозно да е. След като натрупаш повече опит, гарантирам , че ще можеш да си създадеш изцяло твоя.

Съжелявам, но бях прекалено афектиран от темата :)

@Index
не съдя U3D по твойте уроци(както ги нарече келпави ама важното че са единствени в сайта ;)) имам идея какво е U3D.Преди време бях зел да преминавам от GM на U3D но идеята не ми хареса, защото първото което е вярно U3D има големи възможности но то не е Програма за разработка на игри а Game Enginе, другото което е U3D изисква големи характеристики като за PC за да върви гладко.Но според мен най добрия начин да си изработиш игра е да си напишеш всичко сам от 0 до 100 ;)

Jorko каза:
Но според мен най добрия начин да си изработиш игра е да си напишеш всичко сам от 0 до 100 ;)

Повярвай ми не е така :D Като трябва да напишеш 200 реда код, за да покажеш кубче ще си промениш мнението :D В момента уча opengl и повярвай, че това което ти дава unity3d е страшно много. Отнело им е години да го направят, тестват и развият. Ако почнеш от 0лата най-много Super Mario да направиш. :D Енджина е страхотен, има супер възможности, работната среда е drag-and-drop, api-то за кодене на неща е на много добро ниво и т.н.
Просто е велико това нещо. Велико!

Много му е калпав интерфейса изобщо немога да разбера къде се намирам : ) :D Иначе то и гм-то може да си прай 3д игри а вече и експорт в HTML5 но все пак има големи ограничения в 3д ама както се изцепи той че играта била правена с U3D му казали ми то първото което е ще ше да си личи, защото щеше да изисква Unity Web Player.Просто U3D за мен ми е калпаво тестваш го как зарежда на по слаби машини и ти казвам тва проекта с който го пуска Angrybots го зарежда 19минути и 24 секунди много е неопитимизирано за мене : )

Еми вкаран е като аплет, затова не иска player-a. Използва JNLP, който извиква .jar и затова иска да имаш Java, а не Unity Web Player.

Горе