Как да блокирам влизането от друг сайт в моя ?

morkov4o

Registered
чрез .thaccess ? Благодаря предварително!

ми искам да огранича примерно да не може както си в абв да кажем и да напишеш да влезеш в моя сайт и да изписва ,че си баннат или нещо от тоя сорт :)

с .htaccess нз как ще стане но с php мога да ти кажа как ще стане
първо скрипта трябва да ти взима реферето от браузара и после с един if да сравниш дали реферето съвпада ако съвпада няма да пускаш човека до останалият код а ако не го пускаш

с htaccess не е възможно така ли ? защото сайта ми е с бая подстраници ... и ако трябва сега да слагам един и същи пхп код на сичко ... ще избия рибата :Д

htaccess не съм чувал да може да се прави такова нещо

но защо ти е да даваш или да недаваш достъп до страницатати спрямо реферето
просто няма смисал

ами ... значи нещата стоят мн кофти ... нали ми хакнаха сайта ... и тоя хакера има сайт ... такав като стена на славата :Д и там има и моя линк и някой друг хакер като ми види там страницата :Д и може да му се прииска да хакне и той :Д разбираш ли ме :Д

morkov4o каза:
ами ... значи нещата стоят мн кофти ... нали ми хакнаха сайта ... и тоя хакера има сайт ... такав като стена на славата :Д и там има и моя линк и някой друг хакер като ми види там страницата :Д и може да му се прииска да хакне и той :Д разбираш ли ме :Д

Това не е решение
за да не ти хакват страницата трябва да си подобриш защитата а не да блокираш реферето иначе и без да идва от този сайт може да се хакне

ето как да се подобреш защитата
1. всички папки в който се записва трябва да са ти с chmod 666 така само скрипта ще има право да записва или трие нещо от тях
2. така правиш и с файловете
3. слагаш htaccess в админ папката за да те пуска само теб
това е общо взето другото е да внимаваш с инклуд-а и mysql за да не ти боцнат някоя инжекция

Докато темата не е лок да кажа.

С пхп може да видиш от къде идва самия потребител, тоест реферер-а.
Пишеш си едно скриптче при което указваш ако реферара е равен на абв.бг да го препрати към друга страница, или нещо от сорта.

Първо ограничи достъпа за всички в твоя сайта с един .htaccess
deny from all
allow from твоя ип адрес
и започни да търсиш от къде е станал проблема и направи повече защити на сайта.Вече като направиш това трябва да си напишеш един скрипт за referer (мисля че това сме го коментирали и има тема в форума за него може направо от там да вземеш кода ) и следиш от къде идват посещенията.Ако видиш някой че е от онзи сайт който те хакнал може да блокираш.Но това не е гаранция че ще му забраниш напълно достъпа но поне ще го затрудниш малко.

Горе