Как да направя бутонче нагоре..

tahys

Registered
Гледам има доста сайтове който има бутони нагоре надоло ... и като ги кликна ме качва най-горе в сайта как ставаше това ??
 
crazy_pi4 каза:
Нещо по-специално ли искаш или?
Иначе ето ти прост пример:
<a href="#">Върни се най-горе</a>

а най-горе какво трябва да сложа ?
пп. Ще го използвам за новини обаче на всяка искам да пише нагоре и като кликнеш например новина 1 и да те отвежда до нея ... ставаше с Див ИД но не помня точно как ...
 
ми при урл-то на линка накрая адваш #елемент като тва ти е ид-то на дадения елемент най-отдолу на страницата и така за да го фокусира страницата се врътва най-долу :)
 
Liberate каза:
ми при урл-то на линка накрая адваш #елемент като тва ти е ид-то на дадения елемент най-отдолу на страницата и така за да го фокусира страницата се врътва най-долу :)

Драсни как точно трябва да стане че съм новак още ... и не разбрах много много :)
 
И аз го правя така
<a href="#main">нагоре</a>
Ама ме праща в индекса. Най-вероятно ,защото имам
<base> в хеада.
Но като го махна , като го натисна и ми седи пак долу :lol:
 
Излгежда не съм го обяснил както трябва...

Пример:

Новина 1
Новина 2
Новина 3

-------------------------------------------------------

Новина 1 + текст < Нагоре >
Новина 2 + текст < Нагоре >
Новина 3 + текст < Нагоре >

Като кликна Новина 1 , да ме води до нея ... като дам нагоре пак да ме връща при избора на новините ... всичките тези работи са на една стрница ... и така за всичките ... дано сега ме разберете
 

Back
Горе