Категории и кодировка на знаците ..

justspy

Registered
Значи имам два проблема .. първото когато добавя урок всичко смисал след като го добавя и отида в индекса където излизат последните уроци всичко написано на бг излиза ????????? таблиците са на cp1251 сложил съм

Код:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251" />

също съм сложил и

Код:
$chars="SET CHARACTER SET cp1251";
mysql_query($chars);
и пак нестава ..

2-рия проблем е, че изкам да изкарам от коя категория е даден урок .. ето кода ..

Код:
<?php
include "conf.php";
$cat = mysql_query("SELECT * FROM `songs_cat` WHERE `id`='$row[cat]'") or die (mysql_error());
$raw = mysql_fetch_array($cat);
$genername = $raw['value'];
echo "$genername</a>";
?>
като го сложа нищо не излиза ..

За кодировката ще те посъветвам да погледнеш в какъв тип е индекса примерно. Виж да не е ANSI. Ако е така го запиши като UTF-8, също така в база данни аз ползвам Cp1251_general_ci и като си запиша пхп файла с УТФ-8 си става.
Опитай така. 8)

DeathGuard_ .. незнам ползвам го от системата на miro за музика
Sentenello поясни повече .. несе получава .

Защо не сложиш и set names и set character ? Така би трябвало да стане:

Код:
 mysql_query("SET NAMES cp1251");
mysql_query("SET CHARACTER SET cp1251");

нестава и така .. забравих да спомена, че и в дб-то ги записва с ?????? :lol:

на cp1251_general_ci си е .. аз го оправих преди малко .. и аз незнам как .. давам точка на DeathGuard тей като той ми хелпна за решаването на поне 1 от проблемите :)

Самият файл който изкарва резултатите как се казва?
Ако е index.php примерно отвори го с Нотепад++ и виж доло в дясно каква кодировката. Ако ти е на БГ дай горе в менюто Оформление--> Кодировка UTF-8 без боом" и виж дали след това в самия файл не ти става всичко написано ?????.
Ако стане така пренапиши ???? на каквото трябва да е и ще стане.

Горе