Кой е най-добрият WordPress хостинг

Алекс

Registered
Здравейте!

До сега не съм взимал конкретно WordPress хостинг и ми е чудно кой е най-добрият провайдър (който не е Български)на тази услуга на пазара в момента спрямо цена и качество? Като цяло сайта, който ще правя ще е WordPress сайт и се чудя дали да взимам специално WordPress хостинг или да си взема един droplet от DigitalOcean. Какво мислите вие?

Благодаря предварително за отговорите!

Подкрепям uphero.

Подкрепям uphero.
Аз също на мнението на uphero. Там имат някакво по-централизирано управление за плъгни, теми и ядро, което като цяло е адски безсмислено, ако си опитен дев, дори и не чак толкова, а просто WP ентусиаст.

WPEngine са такива, и има доста други, които наистина са над себестойността на даден хостинг план, дори и в премиум пакетите, но това е оправдано с наблъсканите допълнителни функционалности улесняващи обикновения потребител в обслужването на своя WP сайт.

Всеки хостинг, който е с добра услуга ще ти свърши работа, като оптимизацията и поддръжката си я правиш изцяло ти, и си знаеш най-добре какво му се случва с първофмънса на самия сайт.

Здравейте, не мога да издам какъв ще е проекта към момента. Благодаря Ви за споделеното мнение, в такъв случай най-вероятно ще се насоча към някой DigitalOcean Droplet, имал съм до сега допир само със CentOS 7. Не съм голям професионалист в сетъп-а на нов сървър, правил съм го веднъж и то за ларавел проект като тогава използвах Larasail, което улесни доста процеса. Какво бихте ми препоръчали в такъв случай, като имате предивд непрофесионализмът ми и това, че ще е WordPress сайт?

Наплашен съм от споделеният хостинг, винаги съм имал ядове с бързината и други неприятни проблеми от сорта на лимитирана функционалност. Но все пак може да дадеш предложения за хостинг компании (различни от Български), от които бих могъл без да се притеснявам да взема споделен хостинг.

И аз съм при него и също съм доволен. Няма грижи :)

Наплашен съм от споделеният хостинг, винаги съм имал ядове с бързината и други неприятни проблеми от сорта на лимитирана функционалност. Но все пак може да дадеш предложения за хостинг компании (различни от Български), от които бих могъл без да се притеснявам да взема споделен хостинг.
Пиши ми, ако искаш на лично, ще ти пусна един тестов акаунт, и ще си прецениш. Нищо не губиш. При нас няма да имаш проблеми, защото сме малко по-бутикови - ориентирани сме към webmaster-ите, защото знаем, че те си разбират и правят разлика между Litespeed, Nginx, Apache, както какво е CPU и други важни за заявките и трафика ресурси. :) Пиши на лично.

И аз съм при него и също съм доволен. Няма грижи :)
Аз съм при Блинки и съм доволен
Много ви благодаря. Стараем се тук екипа. :) Знаете и къде да ме намерите. :)

Аз прехвърлих един проект на WP хостинг в rocket.net (около $30 на месец), които са се самопровъзгласили за най-бързия WP хостинг в света. Честно казано очаквах огромна промяна в резултатите на сайта, но на практика не се усети по никакъв начин (освен по-добрата скорост). Добри са, миграцията стана за секунди, съпорта е топ, но зависи как гледаш на нещата, за мен не донесе дивидентите които очаквах откъм SEO, с по-добрата скорост, локация, cdn и тн.

Иначе ползвам Coolice от много години и не мога да се оплача.

Мерси за думите ти. Наистина ги оценяваме. :)

Това най-бързия WP хостинг, не знам какво точно да си мисля честно казано. Все едно някой да каже, че е най-бързия Opencart хостинг. Или най-вкусния ресторант. Сигурно имат някакви техни плъгини / модули, но съм много скептичен в това да успеят да засегнат дори 70% от сайтовете с тях. Може да ми повлияят, но чак пък да ги ускориш по-добре от други. А и съм го виждал този кеш плъгин, не съм очарован. :) Оптимизацията на WP сайт не се свежда то един кеш плъгин, още преди това е добре да се погледне на каква тема се попада, какви плъгини са качени, и много други фактори. След това идва и този помощник, който ако всичко останало е леш, не би могъл да направи много.

Мерси за думите ти. Наистина ги оценяваме. :)

Това най-бързия WP хостинг, не знам какво точно да си мисля честно казано. Все едно някой да каже, че е най-бързия Opencart хостинг. Или най-вкусния ресторант. Сигурно имат някакви техни плъгини / модули, но съм много скептичен в това да успеят да засегнат дори 70% от сайтовете с тях. Може да ми повлияят, но чак пък да ги ускориш по-добре от други. А и съм го виждал този кеш плъгин, не съм очарован. :) Оптимизацията на WP сайт не се свежда то един кеш плъгин, още преди това е добре да се погледне на каква тема се попада, какви плъгини са качени, и много други фактори. След това идва и този помощник, който ако всичко останало е леш, не би могъл да направи много.
Какви плъгини са качени и как са ги писали :)

Какви плъгини са качени и как са ги писали :)
Еми например Sitegroud имат техен кеш плъгин, който е писан за техния хардуер и софтуер на машините. Също така много т.нар. WP хостинги имат плъгини, които се закачат за самия сайт и го чекват в реално време за изпуснати ъпдейти, но като цяло е нещо, което и сам може да правиш, ако знаеш как, но те имат по-улеснен и добре направи от клиентска гледна точка - лесно и бързо. Но пък и минуса на това е, че идват със съвсем други цени и следователно и друг контрол, който самия хостинг поема от части - малко или много. Специално плъгините писани за даден хостинг, специализиран в WP са именно на база техните машини и това което са, за да могат да вземат оптималното за от тях и да го предложат на клиента. Иначе средно добър WP дев би следвало да може да се справи сам с тази задача.

А защо най добрият provider да не е този който меси хляба https://wordpress.com/. Не се занимавам със WP, но мисля че логично точно тези хора да знаят как се оптимизира мрежа / сървър /DB / кеш за WP (не е само плъгини май). Те го пишат и тестват (до някъде) този софтуер все пак.

А защо най добрият provider да не е този който меси хляба https://wordpress.com/. Не се занимавам със WP, но мисля че логично точно тези хора да знаят как се оптимизира мрежа / сървър /DB / кеш за WP (не е само плъгини май). Те го пишат и тестват (до някъде) този софтуер все пак.
Имат предимство, но вече зависи от самия човек. Съмнявам се да имат от комерс контрол панели. Също така добре са го описали тук с ценовите си и други предимства:

Цените са малко големички също така. За съпорта не мога да кажа нищо, ако някой има някакви вече събрани впечатления.

Но ако си добър девелопър избираш сам хостинга си следвайки няколко параметри, като цената е на последно място обикновено. Не всички теми, пъгини вървят добре на точно определен калъп направен сетъп. Според мен тестват и пишат на база ядро, дефолтни теми и плъгини и такива, които са спазили уж добре приетите практики за WP Developing, но истината е, че пазара е залят от какво ли не, а ти трябва да намериш подходящата среда това чудо да върви добре. :)

Горе