Конфигурация ... цена ?

LiRiX

Registered
Като гледам е сървърана, за какво ти е видео карта?!
Не си казал никакви марки :Р
Струва около
~ 1 000 лв RAM
800-900 лв. HDD
600-700 лв. CPU
400-500 лв. VideoCard

Общо: 3100 лв. (приблизително)

И пак кавам без марки не е лесно :) В цената не ти влиза дъно и кутия :)
С тя ще е околоо 500-600 лв. отггоре :D

LiRiX

Registered
Не марка, а марки ;)
В смисъл има ралика примерно да си купиш едно захраване на JNC за 30 лв. 400 ватово и едно FORTRON 400 ватово за 70лв.
Същото се отанся и за рамта, харда, процесора и видео картата.

our

Registered
Значи ... лирикс е казал, че без марки е сложно ... айде захранването може да се сметне едно нормално, но рам и видео е добре да си дал марка ... Ако предположа най-удачните за подобна конфигурация марки ще изглежда долу-горе така :

RAM : 4 GB - Kingston - 65$
HDD: 1TB (2x500GB) MAXTOR - Sata2 - 250$ всеки = 500$
CPU : 3.6GHz INTEL PENTIUM 4 - 430$
VIDEO : GForce 7900 512MB - 247$

Цените не са приблизителни, а точни за посочените продукти,
които сметнах, че са най-удачни като марки.
Обаче много зависи от твоя избор...

index

Super Moderator
Soul_Stealler каза:
колко горе-долу струва една конфигурация като тази:

RAM: 4GB
HDD: 1TB
Процесор: 2x 3.6 GHz
Видео карта: около 512 MB

:roll: :lol:
Само да ти кажа нещо ,ти си прави какъвто искаш извод!!
Тези 4Гб са глезотия, и 1ГБ което за мене сущо е глезотия пак щети свърши работа.
Колко то и да слагаш рам който е над 1ГБ резултат никакъж за тебе ,само де то ще си дал паритеси напразно...
Я ми кажи коя игра иска 512Мб , попринцип игрите се правят на 128 ИЛИ на 256МБ(дори и НФС мост уантет ме иска 256),да има 3-4 игри който са за посилна видео карта.
Според мене това 1Тб е много , аз съм с 80Гб и немога да ги запълна,а повярвайми в харда ми има само глупости.
За процесора нямам какво да кажа...
Това е личното ми мнение.
Аз ти предлагам:
РАМ>512 + 256 (щом искаш да имаш много)
Хард> 200Гб (Сърва в Луковит има 2 такива и още не са ги запълнили ,тока ъплоадерите са 8 )
Видео > 256 ( или 128 > някоя по сносна марка като RADEON , AZUS или nVIDIA )

our

Registered
index е прав в голяма степен.

АМ над 512 MB вeче не върши почти никаква работа.
Харда не можем да коментираме - там си е избор, ти си знаеш
колко ще ползваш
ВИДЕО-то аз препоръчвам някоя RADEON .. Производство на SAPHIRE ...
Процесора също си е твой избор. P4 е добър вариант.

LiRiX

Registered
Soul_Stealler, виж приятелите много правилно се изразиха :)
Аз мога да доплня :)

След 1 гб рам памет, вече файда няма да усетиш(ако не си ползваш рамта за дисково пространство
tongue.gif
)

Процесора си е добре примерно при амд да е на 3000 точки и при инла да ти е над 2.6 гигахерца. Ще усетиш разлика с процесра при конвентиране и записи на цд/двд дискове.
Видео трябва добре да си помислиш едно 128 битово с 128 или по-добрия вариянт 256 мегабаитово ще ти свърщи прекрасна работа с новите игри.
Харда... там вече всеки според исканията си ;)
Аз съм с 40гб. и немога да си го напълня
tongue.gif

Ако ти е малко слаба картата много би и помогнал един 64 битов процесор(ам2 сокета на амд процесорите примерно) които работи перфекно с ддр2 рам паметите И... тогава ще усетиш мигновенна разлика.
Оносно харда, по-добрия вариянт е да е с сата2 интерфеис за да има по-бърз обмен на данни - съответно по-голяма производителност.

Soul_Stealler

Registered
Амии, до колкото знам има доста игри на които препоръчителните са над 1 GB RAM .
Относто HDD - аз имах 30 + 20 GB и го запълних за около 2-3 седмици :roll: . Така че искам повече ... за да не трия нещата които ги искам. Защото сега за да сложа нещо ново трябва да изтрия нещо старо :)

Harry_Potter_

Registered
ВИКАЙТЕ ЛИНЕЙКА!!!!!!!!Soul_Stealler го е хванал грипа :lol: :lol: :lol: .Обаче тая конфигурация е супер.Един съвет:Вземи си едно здраво захранване щото ще стане както стана при мен пролетта:Сложих нов хард,нова видеокарта,нов процесор и бум...гръмна ми захранването.После ми казаха че трябвало да компютъра е станал твърде мощен за тая конфигурация.А иначе намерих само цена за CPUто.За другите не намерих цени или такива конфигурации:
CPU:AMD Athlon64 3700+ 1M s.939 93.6 $

nvidia

Registered
4 G RAM ти трябва само за ако ще сглобяваш много натоварен сървър
или ще трябва да излиташ в космоса.

Иначе аз видях дъно за 16 Г памет.

index

Super Moderator
Моята "кошница" е :
CPU > 1,7 и върви по-бързо от предишният който беше 2,6+
RAM > 2x256
HDD > 80GB
VGA > Azus n6200 128Mb /или тя или тунера беше за 60 лева, ам немога да се сетя
MB > Asrock ъпбрейд до К8
И ми тръгва всичко.без искючение

Soul_Stealler

Registered
Е пак ми се стори много евтино ... 2 ГБ за 65$ ... наскоро гледаш 1024 РАМ за 130 кинта ... :shock: :!:

Ако наистина е така нищо чудно да си гепа една такава платка за стария компот дет сега е само 128 :lol:

LiRiX

Registered
our каза:
Имаш линк на ЛС
Да бе... искам и аз да го видя :))
Ква е тая промоция 2 гига за 65 долара?

// Наи-добрите памети са ОКЗ и Корсаир-а

Горе